Okunma

Voicedocs ile Konuşmalarınızı Yazıya Dökün


17 Aralık 2015 Perşembe 09:30
Voicedocs ile Konuşmalarınızı Yazıya Dökün

Voicedocs, konuştuklarımızı yazıya döken, sesi yazıya çevirme programı olarak karşımıza çıkıyor. Bu program ile parmaklarınız yorulmadan kolayca konuştuklarınızı Windows bilgisayarda yazmaya başlayabilirsiniz.

Dökümanları oluşturmak için klavyede yazmak yerine daha hızlı yol sunan Voicedocs tamamen Türkçe destekli bir uygulama. Voicedocs’u benzer konuşmayı yazıya çevirme uygulamalarından ayıran önemli özellikler bulunuyor; uygulamanın konuşmalarınızı metine çevirdikten sonra bu metinleri bilgisayarda tüm programlara aktarabilmesi ve büyük harfleri ve noktalama işaretlerini yazılara otomatik eklemesi.

Voicedocs Nasıl Kullanılır?

Windows bilgisayarınıza yüklenebilen Voicedocs uygulaması ses algılama aracı olarak Android veya iOS cihazınızı kullanıyor. Bu yüzden telefona da Voicedocs mobil uygulamasını yüklemek gerekiyor. Mobil cihazınızdaki ve bilgisayarınızdaki Voicedocs programlarının birbiriyle iletişim kurabilmeleri için bilgisayardaki programın verdiği eşleştirme kodunu telefonunuza girmeniz gerekiyor. Eşleştirmeden sonra telefona konuştuğunuz kelimeler yazıya dönüştürülerek bilgisayarınızda imlecin bulunduğu pencereye örneğin Microsoft Word’e yazılıyor.

İnternet üzerinden çalışan bu uygulama 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile geliyor.

:: Voicedocs kullanmayı düşünüyor musunuz?


yazarEnder Öztürk

Teknolojinin her alanında bilgi sahibi olan Ender, oyun ve mobil dünyayı yakından takip ediyor. Ender ayrıca Nintendo ve iOS tutkunudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

14 yorum - “Voicedocs ile Konuşmalarınızı Yazıya Dökün”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Siri sağolsun benim için not tutuyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Siri sağolsun benim için not tutuyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dışardan Bkaınca Süper ama İş Uygulamaya Gelince Tırt Benden söylemesi Çok Hatalı Çeviriyor 10 tane kelimeden 2 si doğru desem yeridir.
  Google Gibisini Bulmak Çok zor Bu Konuda Alt Yapısı iyi değil

 4. SDN Okuru dedi ki:

  programı görmek için bilgisayarıma ve telefonuma kurdum. Cümlelerde farklı yerlerinde hata yapıyor, hepsini tek tek düzeltmek yerine silip yeniden yazmak zorunda kaldım. Program belli bir ihtiyacı göz önüne alarak ortaya çıkmış. Düşünce güzel ama, hem fiyat politikası hem de yetersizliği göz önünü alınınca maalesef başlamadan bitişe geliyor. Windows insider benzeri gönüllü bir ekipte denemelerle %95 – %97 doğruluğa gelirlerse çok iyi satabilirler. Google, siri, cortana vb varken bunların yanında şansı maalesef çok yok…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Macte niye yok

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ben de googledan başka ses tanıyabilen program mı yaptılar acaba diye, ses tanımak ciddi bir yapay zeka işidir. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Google bile ancak kendi sunucuları üzerinde çalıştırabiliyor.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mac lerde olan birşeydi

 8. SDN Okuru dedi ki:

  yuh …
  1 aylık 21 tl
  1 yıllık 189 tl

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Denemek için bile indirilmemesi gereken bir yazılım. Zerre kadar doğru yazmıyor. Sirinin %1'i olamaz

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet işe yarar ve yerinde bir düşünce. Önemli bir ihtiyacı gidermişler.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Direk niye bilgisayara konuşamıyorum. Böyle iş mi olur ordan oraya ordan buraya şurdan şuraya .

Yorum yazın

Geri bildirim