Okunma

Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor!


25 Kasım 2015 Çarşamba 15:30
Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor!

Volkswagen Wolfsburg fabrikasında 3 aylık başarılı bir pilot uygulamasının ardından lojistik bölümündeki çalışanlar için 3D akıllı gözlük teknolojisi kullanılacak.

Gözlükler sayesinde çalışan personel ve sistem arasında bir etkileşim artışı söz konusu olacak. Bu da daha hızlı üretim anlamına geliyor. Gözlükler ile ürünlerin parça numaraları, depodaki yerleri gibi bilgiler görüntülenecek. Bu sayede fabrikadaki işlem hızı artacak.

15-11/25/vw-akilli-gozluk-kullaniyor-1448458848.jpg

Gözlüklerde gömülü bir kamera ve bir çift barkod okuyucu yer alıyor. Lojistik Bölümünün Başkanı Reinhard de Vries bu sayede personel ve sistem arasındaki ilişkiyi yeni bir seviyeye taşıdıklarından söz etti. Şu anda 30 personel tarafından bu gözlükler kullanılmakta. Ancak bu gözlük kullanımının şirkete katkısı arttığı taktirde diğer personellerin de bu gözlükleri kullanması bekleniyor.

:: Şirket çalışanlarının akıllı gözlük kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMerter Kısık

Programlama ve Apple ürünleri ile yakından ilgili. Fotoğrafçılık ile uğraşan. Model uçak meraklısı Merter, haber ve özel içerikleriyle ShiftDelete.Net takipçilerine yeni içerikler sunmak için sabırsızlanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Emisyonu halletsinler önce

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft Volvo işbirliği sonrası bu tür haberler artar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bizim fabrikalarda koruma gözlüğü bile standart değil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı gözlükten önce Adam gibi emisyon yazılımı kullansınlar.

" Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volkswagen Akıllı Gözlük Kullanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "