Okunma

Volkswagen sürücüsüz araçlar için Baidu ile anlaştı!


03 Kasım 2018 Cumartesi 14:08
Volkswagen sürücüsüz araçlar için Baidu ile anlaştı!

Volkswagen geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada dünyanın en büyük pazarında yer almak için, Çin’in sürücüsüz araba geliştirmeyi amaçlayan ve Baidu tarafından kurulmuş olan otonom sürüş konsorsiyumuna katılacağını söyledi.

Şirket, geçtiğimiz yıl Google, Waymo ve ABD’li otomobil üreticisi Tesla’la ile rekabet edebilmek için otonom araçların geliştirilmesini hızlandırmak amacıyla açık kaynak yaklaşımına dayanan Apollo konsorsiyumunu kurmuştu.

Otonom sürüş için Baidu ve Volkswagen ortaklık kurdu

Şirketten yapılan açıklamaya göre Volkswagen Apollo yönetim kurulunda yer alacak. Aralarında BMW’nin de bulunduğu 130’dan fazla partneri olan Apollo girişimi bu yılın sonunda Ford‘la sürücüsüz araçları test etmeye yönelik bir planlama içinde olduğunu duyurdu.

Diğer taraftan otomobillerinin kazalara karşı dayanıklılığı ile bilinen İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, Ford’un ardından Çin’in arama motoru Baidu ile otonom araç anlaşmasına imza atan ikinci otomobil üreticisi oldu.

ki şirket arasında yapılan anlaşmanın hedefi, elektrikli ve tam otonom araçlar üretmek için güçleri birleştirmek. Bu kapsamda Volvo’nun görevi, şirketin Apollo otonom sürüş platformunu destekleyen otomobilleri geliştirmek olacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Volkswagen sürücüsüz araçlar için Baidu ile anlaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volkswagen sürücüsüz araçlar için Baidu ile anlaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volkswagen sürücüsüz araçlar için Baidu ile anlaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "