Volvo, 100 milyon dolarlık planını açıkladı


22 Nisan 2021 Perşembe 10:02
ABONE OL
Volvo, 100 milyon dolarlık planını açıkladı

Volvo, geri dönüşümle milyonlarca ton karbon ve yüz milyon dolar tasarruf etmeyi planlıyor. Şirket, 2040 yılına kadar döngüsel bir şirket olma hedefinin, 2025 yılına kadar 118 milyon dolar ve 2.5 milyon ton karbon emisyonu tasarrufu sağlamasına yardımcı olmasının faydalarıyla birlikte geleceğini düşünüyor.

Planın, etkili ve kapsamlı bir şekilde geri dönüştürmek olduğu belirtiliyor. Buna göre Volvo, çelik ve alüminyum gibi emisyon açısından ağır malzemeleri yeniden kullanmak için üretim döngüleri oluşturacak. Ayrıca israfı önlemek için parçaları yeniden üretecek, onaracak ve yenileyecek.

Volvo, malzemeleri daha verimli kullanmak istiyor

Bu durum arabalarının her parçasının yeniden kullanım düşünülerek tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi gerektiği anlamına geliyor. Hem Volvo hem de tedarikçilerinin bu tasarım gereksinimlerine uyması gerekecek.

Volvo sürdürülebilirlik başkanı Anders Kärrberg, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu, yaptığımız her şeyi ve bunu nasıl yaptığımızı yeniden düşünmemizi gerektiriyor. Sürdürülebilirliği düşünme ve şirket olarak çalışma şeklimize entegre etmeye güçlü bir şekilde odaklandık ve bunu, güvenliğin bizim için her zaman olduğu kadar önemli hale getiriyoruz” dedi.

Şirket, malzemeleri daha verimli kullanmak ve emisyonları azaltmak için dişli kutuları ve motorlar gibi parçaları zaten yeniden üretiyor. Volvo’nun tahminlerine göre, 40.000 parçayı yeniden üreterek 3.000 ton CO2 emisyonu tasarrufu sağladı.

Elektrikli araçlar yaygınlaştıkça bu amacın daha da önemli hale geleceği öngörülüyor. Örneğin Volvo, kullanım ömürlerini uzatmak için kullanılmış pilleri otomobillerin dışında yeniden kullanmayı planlıyor.

Ek olarak otomobil üreticisinin, otomotiv pillerini güneş enerjisi alanında yeniden kullanan BatteryLoop ile zaten ortaklık kurdu.

Şirket, çok fazla öngörü ve çaba gerektirmesine rağmen, eylemlerinin onu sadece daha yeşil bir şirket haline getirmeyeceğini, aynı zamanda çok fazla para tasarrufu yapacağını da öngörüyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Bütün bunları yaparken Bursaspor a destek olabilirsiniz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Oda paramı, adam 2 milyar dolar indirdi

" Volvo, 100 milyon dolarlık planını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volvo, 100 milyon dolarlık planını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volvo, 100 milyon dolarlık planını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!