Volvo ve Audi Android’ten güç alacak!


2017-05-15 18:00:00
Volvo ve Audi Android’ten güç alacak!

Akıllı telefonların hayatımızdaki önemi belki de bugüne dek hiç olmadığı kadar fazla ve araçlarıyla daha çok etkileşime geçmemizi isteyen otomobil üreticileri, bu işlemi kolaylaştıracak teknolojileri hayatımıza sokmaya devam ediyor.

Google I/O Geliştirici Konferansı’nda açıklama yapan Volvo ve Audi, Android Auto ile ilgili önemli çalışmalarının olduğunu, araçla işletim sisteminin çok daha derin bir şekilde bağlanması ve birlikle çalışması için çabaladıklarını belirtti.

Sadece Android Auto’yu sadece araç kullanıcılarını eğlendirmek veya navigasyon olarak kullanmaktan çok daha fazlasını amaçlayan şirketler, araçtaki klima, pencereler, sunroof gibi birçok özelliğin Android Auto ile birlikte çalışması için çabalıyor.

Android Auto, Apple CarPlay’i sollayabilir!

Android işletim sisteminin otomobillerle bu kadar derin bir entegrasyon içinde olması, elbette Google için de oldukça büyük bir avantaj haline geliyor. Şu sıralar otomobil konusunda en büyük rakibi Apple’ın önünde giden Google, Volvo ve Audi gibi üreticilerin çabaları sonuç verirse koca bir endüstriyi ele geçirebilir.

Açıklamadan sonra Audi, Google I/O katılımcılarına konsept otomobili Audi Q8 Sport’u tanıttı. Google Asistan’ın birincil sesli komut sistemi olarak kullanıldığı araçta, navigasyon hala Audi’nin HERE sistemi olarak görünüyor ancak isterseniz Google Maps’i de kullanmanız mümkün.

 17-05/15/volvo-ve-audi-gucunu-androidten-alacak-sdn2.jpg

Ayrıca otomobiller ile Android işletim sisteminin birbirine daha da yakınlaşması, Google’ın reklam servisine de katkıda bulunacak gibi görünüyor. Araçtan aldığı verileri işleyen Google, bu sayede kullanıcılarına daha iyi reklamlar sunabilir.

Bakalım Volvo ve Audi’nin Android Auto ile ilgili planları Apple CarPlay’in sonunun gelmesine mi yol açacak yoksa Apple beklenmeyen bir yenilikle Android Auto’yu sollayacak mı? Sanırım bu sorunun cevabını almak için epey beklememiz gerekecek.

::Sizce Google’ın bu hamlesine karşı Apple nasıl bir yol izleyecek.


  “Volvo ve Audi Android’ten güç alacak!” üzerine 7 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Bu haberin aynisini bu sitede daha once gormustum.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Audi arabalar manyak bişey abi yaa

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Çok az kaldı çok az özelleştirilebilir özgür sistem insanı zindana sokan sistemi yiyip bitirecek azıcık daha stabilite ve güncelleme gelişimiyle tamamen ios bitecek

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Motordan güç alacak değil ya.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Özelleştirilebilirliğin avantajları.kimse kızılayda satılan kalitesiz eşyalar gibi aynı arayüz aynı tırıvır sistem görünüm uygulama istemez çünkü.

  Yorum yazın