Okunma

Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut!


03 Ağustos 2015 Pazartesi 09:45
Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut!

Dünyanın yerel dili haline gelen İngilizce öğrenmek, İngilizce’yi bilenler için de bilgilerini taze tutmak, günümüzün en büyük ihtiyaçlarından.

Bu makalemizde sizlere tanıtacağımız Voscreen uygulaması ise İngilizce öğrenmek ve İngilizce bilgisini daha da geliştirmek isteyenler için altın niteliğinde.

16 farklı ana dil, 74 farklı ülke!

Voscreen uygulaması, global anlamda oldukça güçlü ve akademik ayağı olan bir uygulama. 16 farklı ana dilin desteklendiği Voscreen, Türkçe’yi de destekliyor. 

74 farklı ülkeden kullanılabilir olan Voscreen uygulaması, hem bireysel hem de topluluk ile kullanılabilecek seviyede bir uygulama.

Voscreen nedir? Voscreen nasıl çalışır?

Voscreen, farklı seviyelerde İngilizce bilenlere hitap eden, kolay kullanışlı bir uygulama. Hem görerek hem de duyarak öğrenmenizi ya da bildiğiniz konularda hafızanızı tazeleme imkanı sunan uygulama, maksimum 15 saniyelik video içeriklerinden oluşuyor.

Bu video içeriklerini dinleyip, daha sonra alt yazıyı açabiliyorsunuz. Size, videoda izletilen sahnede konuşulan cümlenin hangisi olduğu soruluyor. İki seçenekten bir tanesini doğru seçerseniz, doğrudan skorunuza yansıyor. 

15-08/03/voscreen-sdn-1-1438594374.jpg

Kısaca Voscreen, ana dil öğrenme sürecinin doğallığında, duyarak ve izleyerek yabancı dil öğrenme metodunu kullanan site, okuma-yazma bilen herkese yabancı dilini geliştirme fırsatı veriyor.

Maksimum 15 saniyelik video içeriklerini izleme, dinleme ve anadilde cevap verme yöntemiyle 6 yaşına gelmiş bir çocuğun ana dilini öğrenme sürecini simüle ederek İngilizce öğrenmeye olanak sağlıyor.

Seviyenize göre eğitim!

İngilizce’ye başlangıç aşamasındaysanız, bunu seçebiliyorsunuz. Böylece size izletilen videolar ve sorulan sorular da bu zorlukta tercih ediliyor.

15-08/03/voscreen-sdn2.jpg

Ben İngilizce biliyorum. Daha iyi seviyeye gelmek istiyorum ya da bildiklerimi unutmak istemiyorum diyenler için de güzel haberimiz var. Onlar da üst seviyeleri seçip, o klansmandaki videoları ve soruları görebiliyorlar.

Öğrenmek istediğiniz konuyu seçin

Gramer tarafındaki bazı konuları tekrarlamak istiyorsunuz. Onun için de seçenek düşünülmüş. Was, Were konusunu tekrar işlemek isterseniz, sadece o konuya odaklı soruları görebilme imkanınız da bulunuyor. 

15-08/03/voscreen-sdn3.jpg

Dilbilimsel yapay zeka ile monotonluktan kurtuluyoruz

Geri planda işleyen dilbilimsel yapay zeka, öğrenme sürecini her kullanıcı için özgün hale getiriyor. Kullanıcıların karşısına çıkacak sorular, onların öğrenme dinamiklerine ve performanslarına göre belirleniyor. Voscreen’de hiçbir soru tesadüf değil.

Yani uygulamayı belli bir süre zarfında, tekrar tekrar kullanabilirsiniz. 

İngilizce’yi İngilizce ile geliştirmek… 

Voscreen’de ayrıca “İngilizce” seçeneği sayesinde kullanıcılar İngilizce dilindeki video soruları, yine aynı dildeki seçeneklerle cevaplayabiliyor. Bu sayede Voscreen, kullanıcıların hem İngilizce’yi kendi dünyası içerisinde deneyimlemelerine, hem de farklı anlatım tarzlarını ve dolaylı anlatım becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Akademik kullanımı da var

Dünya çapında bir uygulama olan Voscreen, başarılı puanlama sistemi ve pek çok farklı içerikten türetilen sorularıyla, akademik firmalar tarafından da kullanılıyor. Mesela Kolombiya’nın köklü üniversitelerinden “Pascual Bravo” öğrencileri arasında Voscreen üzerinden bir burs yarışması açmış ve Voscreen‘de en başarılı performansı gösteren 3 öğrenciye okul bursu vermiş. Voscreen ayrıca, Cambridge University Press sayfasında önerilen uygulamalardan da biri. 

Voscreen ne kadar kullanılmış?

Voscreen’i şu ana kadar İngilizce gelişimlerine katkı yapmak için 104 ülkede 1 milyon’dan fazla kişi kullanmış.

Bireysel kullanıcıların yanı sıra birçok eğitim kurumu da Voscreen’i İngilizce müfredatlarına dahil etmiş olup bu platformdan faydalanmakta.

Voscreen’i indirin

Henüz Google Play Store’da bulunmayan uygulama, yakın zamanda Google Play’de de olacak. Uygulamayı aşağıdan .apk olarak indirebilirsiniz.

Voscreen, Apple App Store’da oldukça popüler. Zaten uygulama, Apple App Store’da en popüler uygulamalar listesinde de yer alıyor.

 

:: Voscreen uygulamasını nasıl buldunuz? Siz dil öğrenme ve pratik yapma konusunda hangi çözümlerden yararlanıyorsunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türk yapımı olduğunu da belirtseydiniz bari 21.yy'da Türklerin yaptığı en yararlı uygulama ve internet sitesi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  BENCEDE

 3. kbrgnc dedi ki:

  begeniyorum ama ozellikle sosyal medya hesaplarindan cok daha fazla paylasim bekliyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  teşekkürler :)))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ilginç ve eğlenceli. gerçi kota düşmanı biraz ama, faydalı bir uygulamaymış.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir uygulama. Nasıl çalışmanız gerektiğini ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız şöyle bir video var: *****

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgi icin tesekkurler

 8. SDN Okuru dedi ki:

  çok beğendim fakat android için arayüz gibi iyileştirmeler yapılsa çok daha iyi olabilir,ufak tefek sorunları var.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bağımlılık yapan bir uygulamaymış, çok eğlenceli. İngilizcemi korumama çok yardımcı olacak. Teşekkürler Tolga Bey…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Teşekkürler cem bey

 11. SDN Okuru dedi ki:

  3 ay önce bir ispanyol arkadaşımdan duymuştum. Uzun yıllardır altyazılı filmlerle dil geliştirmeye çalışan biri olarak benim için bulunmaz bir kaynak oldu. Kesinlikle tek başına yeterli bir araç, geriye kalan tek şey dışarı çıkıp yabancılarla pratik yapmanız..:))

 12. SDN Okuru dedi ki:

  iPad e hemen indirdim süper

 13. SDN Okuru dedi ki:

  thanx dude it's the most usefull website for speaking skills I've ever seen… Gerçekten işe yarıyor 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  çok faydalı bir uygulama. kızımın da çok ilgisini çekti. kullanacak gibi. yazınız için çok teşekkürler 🙂

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Geliştirdiğim uygulamayı burda görmek çok mutlu etti 🙂

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Inşallah diğer ingilizce öğretme Amaçlı Yazılan uygulamalar gibi çöp değildir. Tolga abi sen de ingilizceye merak sardın sanırım 🙂

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Teşekkürler

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Harika bir uygulama zaten kullanýyordum buradaki haberi görünce doðru yolda olduðumu anladým. Ýngilizce öðrenmek yetenek iþi diyenleri ters köþe yapacak bir sistem.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  ingilizce bilmeyenler için ilaç gibi, çok iyi

" Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Voscreen ile İngilizce Öğrenmede Yeni Boyut! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "