Okunma

VPN Artık Standart Hale Geldi


14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:10
VPN Artık Standart Hale Geldi

Dijital dünyanın vazgeçilmezleri arasında yer alan güvenlik konusu, hem kurumsal ölçekte hem de son kullanıcılar tarafında önemli bir başlık oluşturmaya devam ediyor. Gartner tarafından yayınlanan en güncel rapor ise, güvenlik alanında özellikle şirketlerin mevcut durumunu tasvir ediyor.

Kurumsal Ağlar Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu (Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls) adıyla yayınlanan raporda, güvenlik duvarları pazarında bir sonraki nesle geçişin başarıyla tamamlandığına dikkat çekiliyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/wifi-vpn1392118374.jpg

VPN standart bileşen oldu

Ülkemizde de engelsiz internet kullanımıyla eşdeğer olarak anılan VPN servislerinin, güvenlik duvarları için bir standart bileşen haline geldiğini belirten Gartner raporu, gelecek nesil güvenlik duvarlarının, gelişen pazar yapısı ile birlikte diğer fonksiyonları da bünyesinde barındırması gerektiğini vurguluyor.

Bu özellikler ise network intrusion prevention sistemleri [IPSs]), full stack inspection ve güvenlik duvarlarının akıllı kaynaklardan beslenerek kendilerini optimize etmesi olarak sıralanıyor.

Tüm Gartner Magic Quadrant raporlarında olduğu gibi bahsettiğimiz raporun da içinde yer alan pazardaki oyuncuların konumlandırması grafiği dikkat çekiyor. PaloAlto Networks‘ün pazar lideri konumunda yer aldığı grafikte, kurumsal firewall yatırımı yapmayı planlayan kullanıcılara kılavuz niteliğinde istatistikler bulunuyor.

Kurumsal Ağlar Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporunu TechInside katkılarıyla ücretsiz indirmek için tıklayın.

:: Konuyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “VPN Artık Standart Hale Geldi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  büyük bir güvenlik firması örneğin kaspersky avast avira ve ya oracle gibi firmaların ürünleri çok daha fazla tutulur

 2. LittleMonster dedi ki:

  Bende kullanıyorum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iyi bilmek lazım bu tip programları sonra sıkıntı yaratabilir

 4. TMac1 dedi ki:

  Vpn çok iyi bir şey değ***** bir server üzerinden giriyorsunuz ve o servera şifre ve adlarınızı giriyorsunuz yani girdiğiniz ***** güvenmeyin kimseye özenmeyin her şeye.

" VPN Artık Standart Hale Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VPN Artık Standart Hale Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VPN Artık Standart Hale Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "