Okunma

Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk


17 Mayıs 2016 Salı 12:00
Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk

Grease, White Fang gibi hollywood filmlerini yönetmeni Randal Kleiser, VR teknolojisini kullanarak Defrost adında bir kısa film hazırladı.

Filmin Senaryosu ve Detayları

Hazırlanan film 2045 yılında geçiyor. Ana karakter Joan Garrison, hastalıklar için geliştirdiği sıvı nitrojeni kendi üzerinde deniyor. Sıvı nitrojen ile kendini donduran Joan Garrison 30 yıl sonra uyandırılıp ailesiyle tekrar görüştürülüyor.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Crytek iş birliği ile hayata geçirilen VR First Laboratuvarı‘nda gerçekleşen gösterimde filmin yapım aşamaları ve diğer detaylar paylaşıldı.

Amerika’daki Sundance film festivalinde gösterime seçilen Defrost, 12 bölümlük bir dizinin ilk bölümü olarak tanıtıldı ve ilerleyen günlerde filmin resmi web sayfasında yayınlanacak olan bölümler izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Özel Röportaj

VR teknolojisinin geleceği ve Defrost filmi hakkındaki merak edilen detayları filmin yönetmeni Randal Kleiser’a sorduk.

:: VR teknolojisi filmlere olan bakış açınızı nasıl değiştirdi?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Günümüz teknolojisininde bir takım limitleri var derken nasıl bir limit den bahsediyor tam olarak anlamadım??

" Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Grease’in Yönetmeni İle VR Konuştuk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "