Okunma

VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor


14 Mart 2016 Pazartesi 06:00
VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor

Sanal gerçeklik teknolojileri her geçen gün hayatın içerisine girmeye devam ediyor. vTime adlı sanal gerçeklik çözümü, arkadaşlarınızla sanal dünyada gerçeklik deneyimini tatma hedefini taşıyor.

İlk sanal gerçeklik sosyal ağı olarak kullanıcılara sunulan vTime, Google ile Samsung arasındaki VR birliktelikleri sonucunda ortaya çıkmış gibi gözüküyor.

Samsung Gear VRGoogle Headset arasında tam bir etkileşim halinde olan Google Cardboard ile vTime sanal gerçeklik deneyimini sosyal ağ ortamına taşıyor.

Arkadaş ortamındaki her bireyi bir avatar simgesi ile betimleyecek olan vTime çözümü, ardından deyimi yerindeyse gittiğiniz her yere gelecek.

Kullanıcının bulunduğu ortamlarda bulunan kişilere, eşyalara vb. olgulara ilişkin her türlü veriyi kişiye sağlayacak çözüm, bir nevi ortamdaki insanların bilgilerini size sunacak.

16-03/14/cw1j-1hwsaaqdhj.jpg

Starship Teknolojileri CEO’su Martin Kenwright konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vTime teknolojisinin milyonlarca daha fazla insan tanımak için hizmet vereceğini ifade etti.

vTime’ın sanal gerçeklik teknolojisinin izole olmasına gerek olmadığını belirttiğini sözlerine ekleyen Kenwright, teknoloji beraberinde dünya genelinde vTime kullanıcıları ile bir bağ oluşturmak istediklerini dile getirdi.

Ayrıca, VR kulaklığına sahip olunmadığı anlarda, telefon, tablet gibi cihazlarla çözüm aktif olarak kullanılabiliyor.

Çözümün yıl sonuna kadar, kullanıcılara sunulması bekleniyor.

:: VR teknolojisinin insanlar arası sosyal ağa inmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    At gözlüğü gibi hahsjshsha

  2. SDN Okuru dedi ki:

    vr teknolojisi nasıl deneyim verecek oldukça merak ediyorum….

  3. SDN Okuru dedi ki:

    VR bazı yönlerden özellikle eğitim ve eğlence konusunda çok yararlı olacak ama normal hayattan iyice koparacak bizi.

" VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VR Teknolojisi Sosyal Ağlara Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "