Okunma

Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok


24 Ocak 2012 Salı 12:20
Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok

2011 yılı başında birkaç mühendis arkadaşla ortak kurulan, SAMM Teknoloji’nin iştiraki Data Mer Optik Ltd. Şti. firması, interaktif sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Akıllı Projeksiyon bu çalışmaların başında gelmektedir.

Wall-Marker özelliği taşıyan interaktif (etkileşimli) projektörler, duvara veya herhangi bir zemine yansıtılan görüntü üzerinde Wall-Marker™ akıllı kalemleri yardımı ile işlem yapmanıza olanak verir.

Ürünü geliştiren ve ticari hale getiren SAMM Teknoloji yetkilileri yakaladıkları bu başarıyı şöyle ifade ettiler:

“Dünyada şu anda duvara yansıtılan bilgisayar görüntüsünü interaktif (etkileşimli) kılan bazı teknolojiler var. Biz de 5 yıldır teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz ve şu anda yakaladığımız başarım, dünyadaki tüm rakip sistemlerden daha üstün.

Wall-Marker Modül; projeksiyonlardan, duvara yansıtılan görüntü üzerinde baştan yapılacak kısa bir kalibrasyon sonrasında; özel kalemi yardımı ile işlem yapılmasını sağlayarak tüm yüzeyleri akıllı tahtaya dönüştürüyor…

Böylece akıllı tahtalarda yapılabilen tüm işlemler özel bir zemin veya tahtaya ihtiyaç duyulmadan kullanılabilecek. Projeksiyonun duvara olan mesafesi ayarlanarak akıllı alanın değiştirilmesi de mümkün. Akıllı tahtalar da ise bu büyüklük akıllı tahtanın boyutları ile sınırlıdır. Modül üretimi yerli olması nedeniyle fiyatı da çok uygun.

Ürünümüzle birlikte her türlü akıllı tahta yazılımı kullanılması mümkün yine de okullar için özel bir yazılım geliştirdik, bu program öğretmenlerin duvardaki görüntüyü bir tahtaya tebeşirle yazması gibi kullanılabiliyor.

Bildiğiniz gibi Her sınıfta bir akıllı tahta ile gündeme gelen Fatih Projesi ihalesi yakın bir zamanda yapıldı. İhaleye şartnamede akıllı tahta isteniyor olması nedeniyle katılamadık. Bizim geliştirdiğimiz üründe akıllı tahta zaten yok. Wall-Marker™, aslında daha ucuz, daha az enerji harcayan, kurulumu ve kullanımı kolay, tahta olmamasını nedeniyle yıpranma olasılığı olmayan bir sistem olmasına rağmen akıllı tahta tercih edildi.” Diye görüş bildirdiler.

:: Akıllı tahta gibi hantal ve hassas bir sistemin, akıllı projeksiyona tercih edilmemesini neye bağlıyorsunuz?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatı soran arkadaş için, evet bu üründe hem projeksiyon hem de akıllı tahta almaya gerek olmadığı için fiyatları daha uygun. Bu sitede ürünün inceleme videosu da var ayrıca arkadaşlar, arama çubuğuna ”acto” yazın çıkar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  anladığım kadarıyla bu sistem akıllı tahta ve projeksiyonun birleşimi ile oluşturulmuş, kısacası fiyatı daha uygun olmalı , fiyat hakkında bilgisi olan var mı?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  akıllı tahtadan farkı olmuyor. akıllı tahta denilen şey büyük dokunmatik ekranlı bilgisayar. ek işlevler yazılımla destekleniyor. o yüzden bu sistemleri kendi özel sınıfınızda kullanabilirsiniz. Bilgisayara program yükleyerek gerekli paylaşım işlemleri gerçekleştirilebilir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bir şey göremedik. yokmu bi video
  bu yazıdan hiç bir şey anlamadık.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Akilli tahta gibi olmaz zira tabletlerle bilgi paylasimi fakanda olcak ondan ona aktarma isleri falan olcak tabi tam olarak ne gibi ozelliklr barindiriyo bilmiyoz projeksiyonu

" Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wall Marker varsa Akıllı Tahtalara Gerek Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "