Okunma

Wall-Marker’ın Ar-Ge Çalışmaları Sürüyor


07 Şubat 2012 Salı 15:06
Wall-Marker’ın Ar-Ge Çalışmaları Sürüyor

SAMM Teknoloji, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Wall-Marker Akıllı Projeksiyon cihazları ile Akıllı Tahta Sistemlerindeki en büyük maliyete sahip “Tahta” ihtiyacını ortadan kaldırarak, tüm zeminleri akıllandıran bir çözümü son kullanıcıya sundu.

Wall-Marker özelliği taşıyan interaktif (etkileşimli) projektörler, duvara veya herhangi bir zemine yansıtılan görüntü üzerinde Wall-Marker akıllı kalemleri yardımı ile işlem yapmanıza olanak veriyor. Wall-Marker’ı bir dünya markası haline getirmeyi hedefleyen SAMM Teknoloji firması, yerli mühendislikle ürettiği bu cihazı daha da geliştirmek ve ürün gamını genişletmek için sürekli olarak Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

  

Kablolar Kalkacak

SAMM Teknoloji’nin 2012 Ar-Ge çalışmalarının başında, projeksiyon cihazlarında bulunan kablo bağlantılarını kaldırmak geliyor. Wall-Marker cihazlarında, normal projeksiyonlarda bulunan VGA kablolarının yanı sıra, interaktif sistemi aktif etmek için bir adet de USB kablo bağlantısı gerekmektedir. Ancak bu durum kısa bir süre sonra değişecek ve hem VGA, hem de USB kablo bağlantısına ihtiyaç duyulmadan Wall-Marker Akıllı Projeksiyon cihazlarını kullanmak mümkün olacak. Böylece hem kurulum açısından büyük rahatlık sağlanmış olacak, hem de görünüm açısından daha estetik bir yapı elde edilecek.

Kalemlere İhtiyaç Kalmayacak

Wall-Marker Akıllı Projeksiyon cihazları esas olarak eğitim kurumlarına yönelik bir ürün olduğu için, ilk etapta kalem aparatları ile kullanılması gerektiği öngörülmüştür. Bu öngörü ışığında da iki farklı kalem aparatı geliştirilmiştir. Birincisi, çalışılacak yüzeye temas ettiği zaman aktif olan kısa kalem, ikincisi ise üzerindeki tuşa basınca aktif olan ve daha uzun bir ebata sahip teleskobik kalemdir.

SAMM Teknoloji de son kullanıcıların yapmış olduğu yapıcı eleştiriler doğrultusunda, ürünlerini özel bir kalem aparatına ihtiyaç duymadan, ister parmakla ister herhangi başka bir cisimle (normal kalem, çubuk, vs) kullanılabilir hale getirecek. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi burada

:: Sizce Wall-Marker çocukların öğretim sürecini olumlu yönde etkiler mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wall-Marker’ın Ar-Ge Çalışmaları Sürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wall-Marker’ın Ar-Ge Çalışmaları Sürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wall-Marker’ın Ar-Ge Çalışmaları Sürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "