Okunma

Facebook, Film Sektörüne Girdi


10 Mart 2011 Perşembe 09:30
Facebook, Film Sektörüne Girdi

Google, YouTube üzerinden istediği karı elde edemeyince, film kiralama hizmeti Youtube.com-Store‘u hizmete sunmaya karar verdi. Amazon gibi internet servislerinin de, online film pastasından ne kadar büyük dilimler aldığı ortada. Peki sosyal medya servisinden ziyade oyun ve eğlence uygulamaları merkezine dönüşen Facebook ne yapıyor?

Kara Şövalye, Facebook’da Yükseliyor!

Biz söyleyelim: Dev film yapımcısı Warner Brothers ile anlaşıp, film kiralama işine girdi. İkilinin güçlerini birleştirmesi, ortaya muazzam bir çevrim içi yapım kiralama merkezi çıkabilir ve olağanüstü karlar elde edilebilir. Şunu da söylemeliyiz ki; Facebook, sanal dünyayı ele geçirmek yolunda büyük bir adım daha attı.

Hatta Warner Bros, The Dark Knight Facebook sayfası üzerinden ilk filmini kiralamaya açtı bile. Ödemeler Facebook kredileri ile, Visa, Mastercard kredi kartları veya cep telefonu faturası vasıtasıyla yapılıyor. The Dark Knight’ın bedeli 30 kredi yani 3 dolar (4.5 TL). Bedel, 48 saat için geçerli. WB’niin yeni filmlerinin de yolda olduğu özellikle vurgulanıyor.

:: Facebook, film servisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

4 yorum - “Facebook, Film Sektörüne Girdi”

  1. cengaver51 dedi ki:

    şahin k filimlerine de el atsın

  2. ReDo dedi ki:

    Beni de aLın arkanıza pişman oLmazsınız

  3. Kriptex dedi ki:

    Bi facebook eksikti film sektöründe arkasınıda almış Warner Bros’u ohh

" Facebook, Film Sektörüne Girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Film Sektörüne Girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Film Sektörüne Girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "