Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek


09 Ocak 2020 Perşembe 19:25
Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek

Dünyanın önde gelen film yapımcılarından Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını seçmeye hazırlanıyor. Cinelytic isimli firmayla anlaşma sağlayan WB, projeleri seçmek ve dağıtılacak filmleri belirlemek için yapay zeka kullanacak. Algoritmalar, yapımların ve yayınların ne olduğunu anlayarak WB‘ye önerilerde bulunacak.

Warner Bros yapay zeka ile yatırımlar yapacak

Teknoloji ilerledikçe üretim ve pazarlama teknikleri de gelişiyor. WB gibi dünyanın en değerli firmaları, gelirlerini artırmak için yapay zeka ürünlerinden faydalanıyor. En büyük film yapım ve organizasyon şirketleri arasında olan WB da, yapay zekayla film yatırımları yaparak gelirini artırmayı hedefliyor. Yapay zekanın verdiği tavsiyelerle birlikte, doğru yapımlar doğru bölgelerde dağıtılacak. Böylelikle ülkelere göre filmlerin çıkışı ve reklamı sağlanacak.

Filmlere ait bilgilerin makine öğrenmesinden sonra işlenmesiyle birlikte, WB‘nin kullandığı yapay zeka, film için bir yol haritası çıkarak. Yol haritasında filmin başarılı olması için yapılması gerekenler yazacak. Rehber niteliği taşıyan bu bilgilerle birlikte WB, yeni pazarlama ve dağıtım stratejileri geliştirecek.

yapay zekayla film

Makine öğrenmesinin geçmiş yıllardaki film istatistiklerine bakarak yeni fikirler ortaya çıkarması mümkün görülüyor. Çünkü bu konu üzerinde çalışan uzmanlar, uzun süredir alışkanlık haline gelmiş şeylerle geleceğe dair planları ortaya çıkıyor.

Yeni teknikler dijital veriler içerse de WB‘nin sadece tavsiye amaçlı bu sistemi kullanacağı söyleniyor. En büyük firmalardan olan WB‘nin, bütün yapım ve pazarlama stratejisini bir kenara bırakarak, yeni bir yola başlaması bekleniyor. Ancak teknolojinin de nimetlerinden faydalanmak isteyen Warner Bros, her gün filmler için kararlar alındığını ancak fark edilmeyen noktaların keşfi ve verilen kararların kesinliği için bu yola başvurulduğunu söyledi.

Yapay zekayla film pazarlama çalışmalarıyla birlikte izleyiciler, beğenecekleri filme daha kolay erişecek.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Once bir DC’nin yakasindan dussunde, Zack Snyder’li JL’i, Josh Whedon denen hoduge teslim edip katlettiginden beri uyuzum WB’ye.

" Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Warner Bros yapay zeka ile yapımlarını belirleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!