Call of Duty: Warzone banlamaları 500 bine dayandı


14 Nisan 2021 Çarşamba 12:16
ABONE OL
Call of Duty: Warzone banlamaları 500 bine dayandı

Activision, Call of Duty: Warzone anti hile incelemeleri hakkında bir güncelleme yayınladı. Firma hilelerin nasıl tespit edildiğini ve ekiplerinin hilecilere karşı nasıl önlem aldığını detaylandırdı.

Warzone için yedi kez operasyon düzenlendi

Call of Duty‘nin resmi blogunda paylaştığı bilgilere göre, 475 binden fazla oyuncu CallofDuty: Warzone‘dan kalıcı olarak banlandı. Şubat ayındaki operasyonla beraber oyunda yedi büyük ölçekli banlanma yapıldığından bahseden Activision, güvenlik ve icra ekiplerinin her gün bireysel suçlara ya da tekrar tekrar suç işleyenlere yasaklar koyduğunu belirtti.

warzone-banlari-500-bine-dogru-ilerliyor

Hile sağlayıcı ve satıcılarla hesapları oluşturan, toplayan ve para karşılığında satan kişilerin de etkisiz hale getirildiğini belirten firma, 45 bin dolandırıcının da karaborsa hesabını yasaklayarak bu kişilerin başka hesaplara geçemeyeceğinden emin olunduğunu aktardı. Ayrıca bu kişilere karşı donanım bantları kullanıldığı da belirtildi.

Firma bunun yanında hilecilere karşı alınan önlemleri paylaştı. Önlemler arasında hile yapılan hesaplara erişimi zorlaştırmak için 2 faktörlü kimlik doğrulama, güvenlik ve yaptırım ekiplerini geliştirmek için ek kaynakları geliştirme, tekrarlayan hesapların günlük olarak yasaklanmasına ek olarak yüksek hacimli banwave sıklığının artması, düzenli iletişim ve güncellemeleri iyileştirmek yer aldığı ifade edildi.

Call of Duty: Warzone, dolandırıcılar ve hileciler için son zamanlarda popüler bir hedef haline geldi. Bu sebeple Activision da oyunu daha adil hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen oyun 50 milyondan fazla oyuncuyu bir araya getirme başarısı yakaladı. Bu başarı da hile yapan kullanıcıların daha da artmasına neden oldu. Tüm bunların yanında önlem alma konusunda çalışmalarına devam eden firma, oyunun ilk 30 gününde 70 binden fazla hesabı banlamıştı.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Call of Duty: Warzone banlamaları 500 bine dayandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Call of Duty: Warzone banlamaları 500 bine dayandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Call of Duty: Warzone banlamaları 500 bine dayandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?