WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler?


14 Aralık 2020 Pazartesi 22:17
WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler?

Apple yeni yazılım güncellemelerini kullanıma açtı. iPhone’lar için iOS 14.3, Mac’ler için macOS Big Sur 11.1 ve Apple Watch için WatchOS 7.2 gibi güncellemeleri kullanıcıların indirmesine sunan Apple’ın yeni bazı özelliklere odaklandığını görüyoruz. İşte WatchOS 7.2 güncellemesi ve detaylar:

WatchOS 7.2 güncellemesi ile Fitness uygulaması gelişiyor

Apple hatırlarsanız Fitness Plus adlı abonelik sistemini geçen aylarda duyurmuştu. Yeni yayımlanan güncellemeyle Apple Watch ve Fitness Plus senkronize hale geliyor. Yeni spor hizmeti ile desteklenen akıllı saat güncelleme sayesinde artık yeni kardiyo fitness bildirimlerine kavuşuyor.

Apple özellikle akıllı saat tarafında spora ve fitness odaklı hamleler gerçekleştiriyor. Fitness Plus abonelik sistemi de tam olarak bu hamlenin bir sonucu olarak karşımıza çıkmıştı. Saat ile bu yeni hizmeti birbirine daha yakın hale getiren güncelleme; kolay senkronize olma, ölçümlerin takibi, izlenen derslerin tekrarları, etkinlik halkasının ilerlemesi gibi küçük yenilikleri içeriyor.

WatchOS 7.2 güncellemesi

Şirket bundan önce WatchOS 7.2 güncellemesinin yeni bildirimlere kavuşacağını duyurmuştu. Bu duyuruda ise şu detaylar yerini alıyor:

”iOS 14.3 ve watchOS 7.2 ile Apple Watch kullanıcıları, kardiyo fitness düzeylerini iPhone’daki Sağlık uygulamasında görüntüleyebiliyor. Bunun yanı sıra düşük aralığa denk gelirse Apple Watch’ta bir bildirim alabiliyor. WatchOS 7’de piyasaya sürülen çığır açan teknoloji, Apple Watch’un düşük kardiyo kondisyonunu kolayca ölçmesine olanak tanıyor. Bugün kardiyo fitness bildirimleri, kullanıcıların uzun vadeli sağlıkları için daha aktif olmalarını sağlıyor.”

Yeni güncelleme sayesinde Apple Watch, vücudunuzun egzersiz sırasında tüketebileceği maksimum oksijen miktarını ölçebilecek hale geliyor. Apple daha önce de bunu ölçebiliyordu ancak buradaki yenilik, daha detaylı ve düşük aralıkları da destekliyor olması.

WatchOS 7.2 güncellemesi

Söz konusu özellik, ‌iPhone’daki Sağlık uygulamasında ayarlanabiliyor. Kardiyo fitness seviyeleri, 20 yaş ve üstü kullanıcılar için yüksek, ortalamanın üstü, ortalamanın altında veya düşük olan ve yaşa göre tahmin edilen aralıklarda sunuluyor. Apple, kardiyo formunuzun düşük seviyede olduğunu ya da olmadığını size bildirimler göndererek gösteriyor. Bu sayede kullanıcılara motivasyon sağlamış oluyor.

Güncellemeyi yüklemek için öncelikle iPhone’unuzda Watch uygulamasını açmanız gerekiyor. Daha sonra burada Genel> Yazılım güncelleme gibi adımları uygulayın.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Asil beklenen bu değildi ki ; hâlâ whatsapp bildirimlerindeki resim içeriklerini fluu ( bulanık ) görüyoruz. Buna bir çözüm bulunmalı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bunu bilerek böyle yapıyorlar. Çünkü gelenler özel içerik ve kolunuzda herkesin görebileceği şekilde açılmasını istemiyor Apple. Ben de istemiyorum bunu.

Düşünsenize toplantıdasınız yanınızda tanımadığınız biri oturuyor, fırlama bir arkadaşınızdan saçma bir görsel geliyor. Kolunuzda kabak gibi açılıyor 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Onun için whatsapp ayarlarından otomatik galeriye kaydetmeyi açman lazım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Yine faydalı bir Nilay Kamu haberi.

" WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)