Okunma

Su ve Enerji Eğitimi İnternetten!


04 Şubat 2009 Çarşamba 22:16
Su ve Enerji Eğitimi İnternetten!

İnternetin en büyük faydalarından biri de uzaktan eğitime olanak sağlaması. Bu imkanı kullanan başarılı projelerden biri de Watener.

Su ve enerji kavramı, gündemden düşmeyen başlıklardan. Ancak konu ile ilgili çok az sayıda bilimsel çalışma yapılabilmesi ve eğitimlerin yeterli şekilde düzenlenememesi sorunu, henüz çözüme kavuşmuş değil.

Uzaktan Eğitimin Faydaları

Su Vakfı tarafından bu eksikliğin giderilmesi amacıyla Watener (Online Su ve Enerji Akademisi) adı altında zaman ve mekan bağımsız olarak eğitimlerin verildiği online akademi, çözüm için atılan en iyi adımlardan biri olarak değerlendiriliyor.


5M fşrması tarafından hazırlanan örnek ders içeriği

Online akademide verilen dersler, eğitim kalitesini en iyi seviyede tutmak ve verimi artırmak için animasyonlu anlatımların yanında eğitmenler ile karşılıklı sesli ve görüntülü olarak veriliyor.

Hangi Dersler Veriliyor?

Online akademide verilen eğitimlerin başlıkları ise şöyle;

:: Yenilenebilir Enerji Kaynakları
::  Bulanık Mantıkla Modelleme
:: Taşkınlar ve Hesaplamaları
:: Stratejik Su Yönetimi

İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan Watener’ın ilerleyen zamanda diğer dillere de uyarlanması düşünülüyor. Örnek derslere, buraya tıklayarak ulaşabiliyorsunuz.

:: Uzaktan eğitimin gücüne inanıyor musunuz? Forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Su ve Enerji Eğitimi İnternetten!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Faydalı bir paylaşım teşekkürler

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Akışkanlar mekaniği dersini alan birinin bunlara ihtiyacı olacağını sanmıyorum,misal ben 🙂

" Su ve Enerji Eğitimi İnternetten! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Su ve Enerji Eğitimi İnternetten! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Su ve Enerji Eğitimi İnternetten! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "