Okunma

WD, 4.Nesil Arkeia Ağ Yedekleme Cihazları Satışta


30 Haziran 2013 Pazar 13:45
WD, 4.Nesil Arkeia Ağ Yedekleme Cihazları Satışta

WD,  küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ’ler) için hepsi bir arada yedekleme ve en zor anlardan kurtarma çözümü sunan dördüncü nesil WD Arkeia ağ yedekleme cihazlarını piyasaya sürdü.

Bu yeni nesilde yedekleme süresini kısaltıp veri geri kazanımını hızlandıran daha fazla dahili disk kapasitesine, daha hızlı işlemciye, daha yüksek belleğe ve bütünleşik katı hal sürücülerine sahip dört adet rack mount cihaz modeli var.

Pakete dahil olan WD Arkeia v10.1 yazılımı, hibrit bulut yedeklerini desteklemek üzere “Seed and Feed” teknolojisine destek veriyor. Bu da firmalara yedekleri manyetik bant formatında taşıyarak değil, ağ kopyalarıyla yedekleri saha dışına çıkarma imkanı veriyor.

‘Dördüncü nesil amaca yönelik ağ yedekleme cihazlarını duyururken, WD Arkeia kapsamlı KOBİ yedekleme çözümleri sunarak, basit kapasite arttırımlarının ötesine geçmiştir.’ açıklamasında bulunan IDC firmasında kıdemli analist Liz Conner,”WD Arkeia kullanımı kolay veri koruma sağlar ve satın alırken, konfigüre ederken ve veri yedekleme ve kurtarımını yönetirken tahminlerde bulunmaya son verir. Aynı zamanda, KOBİ’ler ve uzaktan erişilen ofisler için çift kopya oluşturma ve melez bulut yedekleme özellikleri de içine eklenmiştir”. dedi.

Dördüncü Nesil Performans ve Kullanım Kolaylığı

Dördüncü nesil WD Arkeia yedekleme cihazları KOBİ’lere uygun fiyatlı performans ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bu yeni cihazlar WD Arkeia cihazlarının üst seviyedeki çeşitliliğini genişletirken, mevcut düşük seviyedeki cihazları da tamamlamaktadır. Her ikisi de opsiyonel LTO4 bant sürücülü model olan WD Arkeia R120 ve R220’ler, sırasıyla, dual-çekirdekli Atom ve dörtlü-çekirdekli Xeon işlemcilerini bütünleştirir. Mevcut cihazlar 2 TB’tan 12 TB’a kadar sürücü kapasiteleri sunarken, WD Arkeia v10.1 yazılımı da pakete dahildir.

Yeni dördüncü nesil cihazların özellikleri:

Daha Hızlı Yedekleme ve Geri Kazanma: Yeni özellikler arasında bütünleşik LTO5 manyetik bant sürücüleri, maksimum 2 hex-core Intel® Xeon® düzeyine kadar işlemci güncellemeleri, belirli modellerde bütünleşik SSD’ler, ve veri yedekleme ile dosyalar ve sürücü görsellerinin dosya geri kazanma hızını arttıran 96 GB’a kadar bellek sayılabilir. WD Arkeia’nın patentli Progressive Deduplication™ teknolojisi ile veriler yerel ağlar (LAN) veya geniş alan ağları (WAN) üzerinden transfer edilmeden önce kaynak bilgisayarlarda sıkıştırılarak yedekleme işlemi hızlandırılır.

Yüksek Depolama Kapasitesi: Depolama kapasitesi üçüncü neslin iki katı olup ham kapasite RAID-6’da konfigüre edilmiş olarak 4 TB ile 48 TB arasında değişmektedir.

Kolaylaştırılmış Kullanım: Yeni nesille beraber temin edilen WD Arkeia yazılımının 10.1 sürümünde cihaz kurulumu sürecini biçimlendirecek bir yerleşik sihirbaz vardır.

Depolama Güvenilirliği: Tüm WD Arkeia cihazlarında maksimum veri bütünlüğü için WD’nin kurumsal seviyedeki WD RE sabit diskleri vardır.

Basitleştirilmiş Bantsız, Saha dışı Depolama: WD Arkeia yazılımının 10.1 sürümü WD Arkeia cihazlarının tamamında hibrit bulut yedekleme kapasitesine destek verir. “Seed and Feed” kapasitesi yöneticilere ilk ve büyük yedek kümelerini transfer etmek ve ayrıca gecelik artımlı yedeklerin kopyalanması için WAN bant genişliğini ayarlamak amacıyla USB bağlantılı sabit diskler kullanarak yedek kümelerinin ağda çoğaltılmasını tamamlama imkanı verir. 

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

WD Arkeia dördüncü nesil ağ yedekleme ailesi RA4300, RA4300T, RA5300, RA6300 modelleri; Temmuz 2013’ün ortasından itibaren ABD, Kanada ve Avrupa’daki bayilerden temin edilebilir olacak.

WD Arkeia ağ yedekleme cihazlarının bir yıllık sınırsız teknik destek garantisi, bir yıllık yazılım güncelleme garantisi ve bir yıllık sınırlı donanım garantisi vardır. Donanım ve yazılım dahil WD’nin önerdiği fiyat 9990 ABD dolarından başlamaktadır.

:: KOBİ’ler için ağ yedekleme çözümlerindeki özellikler sizce nasıl olmalı?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WD, 4.Nesil Arkeia Ağ Yedekleme Cihazları Satışta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD, 4.Nesil Arkeia Ağ Yedekleme Cihazları Satışta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD, 4.Nesil Arkeia Ağ Yedekleme Cihazları Satışta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "