WD manyetik depolamada devrim yaptı!


12 Ekim 2017 Perşembe 14:00
WD manyetik depolamada devrim yaptı!

Western Digital (WD), Büyük Veri için gelecekte oluşacak ihtiyaçları karşılamak amacıyla ultra yükek kapasiteli sabit disk sürücüler (HDD) için çığır açacak bir inovasyon gerçekleştirmiş durumda. İşte, dünyanın ilk mikrodalga destekli manyetik kayıt (MAMR) sabit disk sürücüsü.

WD mikrodalga destekli manyetik kayıt teknolojisini duyurdu

Hem Büyük Veri hem de Hızlı Veri’nin hacim, hız, çeşitlilik, değer ve uzun ömürlülüğü arttıkça yeni nesil depolama teknolojilerine de ihtiyaç duyuluyor. Bu teknolojilerin sadece sürekli genişleyen kapasiteleri desteklemekle kalmak yerine, her alandaki analizlerin toplanmasına yardımcı da olması gerekiyor. MAMR teknolojisindeki ilerlemeler bunu sağlamak hedefinde.

WD tarafından yıllardır geliştirilen MAMR, şirketin iki enerji destekli teknolojisinden birisi olarak açıklanıyor. Şirket kısa süre önce, gerekli güvenilir ve öngörülebilir performansı sağlamanın yanı sıra maliyet iyileştirmelerini yılda ortalama yüzde 15 oranında sağlayan bir malzeme ve bu süreçte bir atılım gerçekleştirdi.

WD

MAMR teknolojisindeki inovasyon atılımının kalbinde “dönüş torku osilatörü” yer alıyor. Osilatör, güvenilirlikten ödün vermeden çok yüksek yoğunlukta veri kaydetme yeteneğini artıran bir mikrodalga alanı üretiliyor. Bu sayede zaman içerisinde inç kare başına 4 terabit sunulması bekleniyor. MAMR kayıt yoğunluğunda sürekli iyileştirmelerin olduğunun altı çiziliyor. Şirket, 2025 yılına kadar 40 TB kapasiteyi ve ötesini içeren sabit diskleri etkin kılmayı planlıyor. Bu zaman aralığının ötesinde de genişleme vadediliyor.

MAMR teknolojisinin ticarileşmesi kurumsal veri merkezleri, video gözetim sistemleri ve NAS ürünleri için daha yüksek kayıt yoğunluğuna ve terabayt başına disk sürücüsünün maliyetinin düşmesine yol açacak. WD, geniş kapsamlı endüstrilerdeki Büyük Veri uygulamalarını destekleyen veri merkezlerinde kullanılmak üzere ultra yüksek kapasiteli MAMR HDD’leri 2019 yılında sunmayı planlıyor.

:: MAMR teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WD manyetik depolamada devrim yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD manyetik depolamada devrim yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD manyetik depolamada devrim yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  2. 2 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  3. 3 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  4. 4 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  5. 5 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  6. 6 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  7. 7 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  8. 8 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  9. 9 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  10. 10 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!