WD, Nisan Ayını Yedekleme Ayı İlan Etti


01 Nisan 2013 Pazartesi 14:40
WD, Nisan Ayını Yedekleme Ayı İlan Etti

WD Nisan ayını yedekleme ayı ilan etti. Dünyanın önde gelen depolama üreticilerinden WD, tüketicileri değerli kişisel bilgilerini gelecek yıllar boyunca koruyacak beş önemli ipucunu kullanarak kendi yedekleme planlarını uygulamaya teşvik ediyor.

Western Digital Türkiye Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Sibel Şen diyor ki, “Finansal şeylerden duygusal şeylere kadar sizin için önemli olan her şeyi zamanınızı ayırarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza kaydettiniz. Ama bütün bunları kaybetmeniz tek bir virüse, kahvenin dökülmesine veya sırt çantanızın çalınmasına bakar.

Şen, “Tüketicileri, hangi platformda olursa olsun, kaydettikleri tüm kişisel verileri yedeklemeye teşvik ediyoruz. Bu bir sabit disk satın almanın ötesinde bir konu; WD SmartWare gibi otomatik yedekleme yazılımıyla ve My Book Live serisi gibi kişisel bulut ürünleriyle tüketicilere içeriklerinin korunmasını sağlamada yardımcı olmak istiyoruz. Bu eylem çağrısını, kaybetmeyi hiç istemeyeceğimiz, paha biçilemez ve yerine konamaz türde anılardan oluşan kişisel içeriğin değerini hatırlatan sert bir not olarak göndermek istiyoruz.” diye sözlerine devam ediyor.

CD’ler, DVDler ve hatta web tabanlı bulut yedekleme seçeneklerinden farklı olarak, otomatik yedekleme yazılımı içeren harici diskler en uygun fiyatlı, en sorunsuz, en güvenilir, hızlı ve emin yedekleme yöntemi olma özelliğini hala koruyor.

Sizin yedekleme planınız ne?

Tüketicilerin kendi yedekleme planını oluşturmasına yardımcı olmak için WD de kendi yedekleme ipuçlarından en önemli beş tanesini bir araya getirdi:

1. Çok geç olana kadar beklemeyin, elinizin altında bir harici disk bulunsun

Yedeğinizin olması demek sizin için değerli olan bilgilerin en az iki kopya halinde elinizde bulunması demektir ve harici diskler dosya yedeklemenin harika bir yoludur. Paranızın karşılığını fazlasıyla verirler, hızlı çalışırlar ve depolama kapasiteleri USB disklerden, CD’lerden ve DVD’lerden daha fazladır. 

2. Yedekleme yazılımı kullanın

Verilerinizi elle yedeklemeye güvenmemek en doğrusudur – veri yedeklemeyi unutabilirsiniz ya da buna imkanınız olmayabilir. Ayrıca elle yedekleme yaparken hata yapmak veya önemli bir şeyi unutmak kolaydır. Yedekleme sürecinizi otomatikleştirmek için WD’nin SmartWare yazılımı gibi bir yedekleme yazılımı kullanın. Kullanımı kolay bir yedekleme programı verilerinizin yedeğini güvenli ve otomatik biçimde oluşturur, kayıtlar tutar ve herhangi bir sorun çıkarsa size bildirir.

3. Kopyalar farklı yerlerde olsun (yedeğin yedeğinin yedeği)

En önemli dosyalarınızın en az iki kopyasını bulundurmaya özen gösterin. Farklı aygıtlarda ve farklı konumlarda birkaç yedeğinizin olması verilerin tamamen kaybolma riskini azaltır. Önemli dosyalarınızın bilgisayarınızdan sabit diske taşınması (yani verilerin sadece bir kopyasının bulundurulması) yedekleme değil depolamadır, bu nedenle bir sorun olması halinde dosyalarınız hala kaybolma riski taşır.

4. Kişisel bulutunuzu edinin

Kişisel bulut depolama sistemiyle verilerinizin güvende olduğundan ve aynı zamanda siz hareket halindeyken erişilebilir olduğundun emin olursunuz. Evdeki ağınıza bağlanan My Book Live® serisi gibi kişisel bulut depolama seçenekleriyle, kişisel bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bulunan içeriği koruyabilirsiniz.

5. Yedekleme planınızı test edin!


Yedekleme yazılımınız dosyalarınızı kaydederken karşılaştığı sorunların kaydını tutacaktır – hiçbir şeyi gözden kaçırmamasına dikkat edin… Yoksa tekrar çekilmesi asla mümkün olmayacak bir fotoğrafı ya da videoyu kaybedebilirsiniz. 

Müziğimiz, fotoğraflarımız ve videolarımız en sevdiğimiz anıların dijital temsilleri olabilir ve bu nedenle bu dosyaların nasıl güvende olacağını herkesin anlaması çok önemlidir. My Book ve My Passport serisini içeren depolama çözümlerimiz piyasaya sürüldüğünden bu yana WD veri yedekleme işlemini “çocuk oyuncağı” kadar basite indirgemeye çalışmaktadır.

:: Verilerinizi yedekliyor musunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
by_ozzo
by_ozzo
7 yıl önce

keşke ürünleriniz biraz daha uygun satılsa

masterbaba
masterbaba
7 yıl önce

verileri yedekleme günü. yok artık.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

faydalı bir konu

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

hemen gidip 3 kat karla satılan bi 2tb alak bari.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Bend desm indirim yaptıda gün yapıyor, bu ne böyle kafasına göre kadınlar gnü gibi gün ilan ediyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

WD sende fabrikayı yedekleseydin keşke hem sel bastı diye bu kadar pahalı hdd satmazdın demi.

" WD, Nisan Ayını Yedekleme Ayı İlan Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD, Nisan Ayını Yedekleme Ayı İlan Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD, Nisan Ayını Yedekleme Ayı İlan Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!