Okunma

WD Yedeklemeye Yardımcı Oluyor


30 Kasım 2012 Cuma 09:15
WD Yedeklemeye Yardımcı Oluyor

Bilgisayar alanında uzmanlar, kullanıcıların bilgisayarlarına Windows 8 yüklemeden önce yedekleme yapmalarını öneriyor. Çünkü yapılan bir yanlışlık veri kayıplarına neden olabilir. Yedekleme, çağımızda çok önemli bir durumda. Hem mekanik ve elekronik arızalara, hem de hırsızlık gibi olaylara karşı verilerimizi yedeklememiz önemlidir.

Microsoft yeni işletim sistemine geçiş sonrasında da düzenli yedeklemenin önemine inandığından iki yeni özellik sunmaktadır: File History ve Storage Spaces. File History kullanıcıların bilgisayarlarındaki herhangi bir sabit disk dizinine düzenli yedekleme yapmasını sağlar.

Ayrıca, Storage Spaces ekstra depolama yerine ihtiyaç duyan kullanıcılara çok sayıdaki harici sabit diski tek bir birim olarak veya çoklu ekstra güvenli bilgisayar yedekleme seçenekleri için çoklu depolama birimi olarak gösterme imkanı verir.

WD gibi depolama satıcıları günlük tüketiciler için WD’nin My Passport portatif sürücü serisi veya My Book masaüstü sürücü serisi gibi ultra hızlı USB 3.0 bağlantıları aracılığıyla bilgisayara bağlanan portatif ve masaüstü harici sabit diskler dahil çeşitli yedekleme çözümleri sunar.

Bu sürücülerin transfer hızlarının yüksek olması düzenli yedekleme yapmanın hızlı ve sancısız olacağı anlamına gelir. Tüketiciler için diğer bir seçenek de bir ana ağa bağlanarak dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan erişilebilen ücretli “bulut hizmetleri”ni veya WD’nin kişisel bulut ağı sürücülerini içeren ve ancak kişisel sabit diskin sunabileceği güvenlik ve kafa rahatlığı hissini sunabilen ağ depolamasıdır.

Aynı WD sürücü, kullanıcının Windows 8’e geçiş yapmasının öncesinde ve sonrasında bir bilgisayarda yedekleme yapmak için kullanılabilir. Çünkü tüm WD ürünleri, Windows 8 ile uyumlu olup, yedekleme imkanı tanır.

::  Nasıl yedekleme yapıyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WD Yedeklemeye Yardımcı Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD Yedeklemeye Yardımcı Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD Yedeklemeye Yardımcı Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "