Okunma

WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması


04 Mart 2014 Salı 18:25
WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması

Bir Western Digital şirketi ve bağlantılı depolama çözümlerinde dünya lideri olan WD, bugün yüksek performanslı iki yuvalı ağ bağlantılı depolama (NAS) sistemi My Cloud® EX2 ile profesyonel kullanıcılar için kişisel bulut çözümlerini genişletti. My Cloud EX2 ve My Cloud EX4 ürünleri baştan aşağı büyük ebatlardaki veriyi güvenli bir şekilde kaydetmek, paylaşmak, yedeklemek, gezinmek ve yönetmek ihtiyacında olan yaratıcı profesyoneller ve profesyonel tüketiciler için tasarlandı.

“Dijital veri depolama belirgin bir şekilde artmaya devam ederken, WD kapsamlı bir kişisel bulut çözümleri portföyü sunmakta kararlı” diyen WD’nin Markalı Ürünler ve Satış İcra Başkan Yardımcısı Jim Welsch, “My Cloud EX serisi ürünlerle, tüketiciler sadece WD’nin sunabileceği ileri özellikler, yüksek performans ve güvenilirlikle heyecanımızı paylaşacaklar.” diye devam etti.

Bütünsel Veri Kontrolü ve Koruması

Birçok veri yönetimi ve güvenlik özellikleri müşterilerin film, fotoğraf, müzik ve dijital dosyalarını yönetmek ve korumak için kendi tercih ettikleri yöntemleri seçmelerine olanak sağlıyor. Sürücü yönetimi opsiyonları RAID 0, RAID 1; RAID’siz, JBOD ve spanning modları kapsarken, veri koruma opsiyonları RAID 1, USB, bulut ve LAN/WAN yedeklemeyi kapsıyor. My Cloud EX2 veriyi en başından itibaren korumak için RAID 1 modda kurulu olarak çıkıyor ve diğer veri koruma modlarına kolayca ayarlanabiliyor. My Cloud EX2 ile tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını merkezileştirmek ve yedeklemek isteyen PC kullanıcıları WD SmartWare™ Pro yazılımını, Mac kullanıcıları ise Apple® Time Machine® yedekleme yazılımını kullanabilirler.

Yüksek Kapasite ve Güvenilirlik

My Cloud EX2, disksiz bir kasa da dahil olmak üzere, kullanıcıların kendi NAS’larını kendi tercih ettikleri sürücülerin yanı sıra 4TB, 6TB veya 8TB kapasitelerdeki1 diskli sistemlerle de kurabileceği farklı kapasite seçenekleri sunuyor. Bunun yanı sıra, müşteriler USB3.0 uyumlu sabit sürücüleri My Cloud EX2’nin genişleme girişlerine bağlayarak, depolama kapasitelerini hızlıca yükseltebiliyorlar. Diskli My Cloud EX2 benzersiz 7×24 NAS operasyon ortamlarındaki güvenilirlik için WD Red® sabit sürücüleri barındırıyor. WD Red sürücüleri, sürücü güvenilirliğini arttıran ve güç kaybı ya da kesintisi durumunda kullanıcının verisini koruyan& nbsp; NASWare™ 2.0 teknolojisi ile güçlendirilmiştir.

Her An, Her Yerden Erişim

Ödüllü WD My Cloud™ mobil ve masaüstü uygulaması, My Cloud ürün ailesine her an, her yerden erişilebilmesini sağlar. WD My Cloud mobil uygulama kullanıcıları, fotoğraflarını kolayca görüntüleyebilir, video akışını sağlayabilir ve iOS® ve Android™ cihazlarındaki dosyalarını her yerden paylaşabilir, kaydedebilir ve yönetebilirler.

Mobil uygulama, müşterilerin kolaylıkla dosyalarını e-posta ile iletebilmelerini, bir link şeklinde paylaşabilmelerini ve üçüncü parti uygulamalarla baskı alıp, açabilmelerini mümkün kılarak, dosya paylaşımı ve işbirliğini basitleştirir. WD My Cloud mobil uygulaması başlıca genel bulut hesaplarını entegre ederek, müşterilerin Dropbox&tr ade;, SkyDrive® ve Google Drive™ genel bulut hesaplarından kolayca dosya transfer etmelerini sağlar. My Cloud masaüstü uygulama ile dünyanın herhangi bir yerinden dijital dosyaları gezinmek, kontrol etmek ve paylaşmak kolay ve zahmetsizdir.

İleri Özellikler

My Cloud EX2, FTP sunucusu, yedekleme sunucusu ve P2P download sunucusu dahil, ileri veri sunum opsiyonları sunar. Ek olarak, kullanıcılar, aMule, Icecast, Joomla!®, phpMyAdmin®, Transmission, SqueezeCenter gibi çeşitli üçüncü parti uygulamaları indirebilir ve çalıştırabilirler.

Kullanıcılar ayrıca bağlı TV, medya oynatıcı, oyun konsolu ve diğer DLNA®/UPnP® cihazlarda, Twonky 7.2 sunucusu, bir DLNA-sertifikalı 1.5 medya sunucusu ve bütünleşik iTunes® sunucusu vasıtasıyla, video ve fotoğraflarda gezinebilirler.

Fiyat ve Bulunabilirlik

My Cloud EX2 sürücüler wdstore.com internet mağazasında bulunabilir. Önerilen Perakende Satış Fiyatı disksiz My Cloud EX2 için $379.99 USD+KDV, 4 TB için 599.99 USD+KDV, 6 TB için 749.99 USD+KDV, 8 TB için 999.99 USD+KDV’dir. WD My Cloud mobil uygulaması hali hazırda App StoreSM ve Google PlayTM den ücretsiz olarak indirilebilir. My Cloud EX2 iki yıl sınırlı garanti kapsamındadır.

Uygunluk

My Cloud EX2, Windows® 8, Windows 7, Windows Vista®, Windows XP, OS X Mavericks™, Mountain Lion™, Lion®, Snow Leopard®, yanı sıra DLNA®/UPnP® etkinleştirilmiş cihazlarla da uyumludur.

:: WD markasının depolama ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel ürün

  2. SDN Okuru dedi ki:

    WD bu işin kralidir özellikle uzun ömürlü kullanım yönünden

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyat özellik bakımından gayet iyi görünüyor

" WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD’den 2 Yuvalı Kişisel Bulut Depolaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "