Okunma

WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk


22 Temmuz 2014 Salı 07:15
WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk

Önde gelen NAS sistemi imalatçılarıyla uyumluluk testleri yapılmış, enerji ve performans için en uygun düzeye getirilmiş olan WD Red 3,5 inçlik sabit diskler şimdi 1 TB ile 6 TB arası kapasitelerle sunuluyor ve yeni WD Red Pro 3,5 inçlik sabit disklerin kapasitesi de 2 TB ile 4 TB arasında değişiyor.

WD Red

İlk kez 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir depolama endüstrisi yeniliği olan WD Red, 5 TB ve 6 TB modellerin piyasaya çıkmasıyla beraber kesinti süresini kısaltacak ve entegrasyon sürecini basitleştirecek şekilde tasarlanan WD’nin orijinal NASware teknolojisinin zenginleştirilmiş sürümü olan WD NASware 3.0‘ın kullanıldığı daha yüksek performansla daha da zenginleştirildi.

WD Red sabit diskler, ayrıca geliştirilmiş bir denge kontrol teknolojisine, genel sürücü performansını ve güvenilirliğini önemli oranda iyileştiren 3D Active Balance Plus özelliğine sahip. WD, sadece WD Red müşterileri için 7 gün 24 saat kesintisiz ayrıcalıklı destek imkanı sunuyor.

NASware 3.0, kapasitenin artmasıyla beraber, WD Red 1 ila 6 TB depolama alanı sunan sürücüler sekiz yuvaya kadar çıkan NAS sistemlerini performansta hiçbir olumsuz etkilenme olmaksızın destekleyebiliyor.

WD Red Pro

Orta ve büyük ölçekli işletme ortamları için ideal olan yeni WD Red Pro serisi NAS sabit diskler 8 ile 16 yuvalı NAS sistemlerini destekliyor. Geliştirilmiş tasarımıyla gücünü WD NASware 3.0’dan alan WD Red Pro, güvenilir, yüksek performanslı depolama imkanı sunar. WD Red Pro’nun tanıtılmasıyla birlikte, WD’nin artık hem tüketicilerin hem de işletmelerin NAS çözümleri için WD Red ailesini (WD Red ve WD Red Pro) içeren eksiksiz bir NAS depolama çözümü portföyü var.

WD Green

WD Green serisi serin ve sessiz sabit disklerin kapasitesi de yakın gelecekte genişletilecektir ve yüksek kapasiteli tüketici depolama ürünlerine yapılan 5 TB ve 6 TB eklemeler yakında duyurulacaktır.

Bulunabilirlik ve Fiyat

WD Red dünya çapında 3 yıl, WD Red Pro ise dünya çapında beş yıl garantiye sahip. Önerilen Perakende Satış Fiyatları şu şekilde:

WD Red 5 TB (WD50EFRX) 310 dolar + KDV
WD Red 6 TB (WD60EFRX) 380 dolar + KDV
WD Red Pro 2 TB (WD2001FFSX) 200 dolar + KDV
WD Red Pro 3 TB (WD3001FFSX) 230 dolar + KDV
WD Red Pro 4 TB (WD4001FFSX) 310 dolar + KDV

:: WD Red gibi farklı ürünleri NAS sistmelerinde kullanıyor musunuz?


 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ssd iden iyi mi?

" WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD’den 6 TB’lık Red Sabit Disk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "