Okunma

WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri


25 Haziran 2013 Salı 08:21
WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri

Çevre bilincinin artması, doğaya duyarlı teknoloji ürünlerinin de günlük hayatımıza girmesine olanak sağladı. Artık tüketiciler, çevre dostu ve uygun maliyetli ürünleri tercih etmeye başlamış durumdalar.

Firmalar da bir yandan bu alana yatırım yaparken, bir yandan da ürün stratejilerini bu çerçevede geliştirmeyi ve tüketicilere sunmayı hedefliyorlar.

Çevreye duyarlı ürünlerin enerji ve bütçe tasarrufu sağlanması, çevre üzerindeki zararlı etkilerin minimize edilmesi, hem tüketiciler, hem de üreticiler açısından sürdürülebilir bir gelecek için önemli gelişmelerin yaşanmasına, üretici yatırımlarının da bu alanda önemli gelişmeler kaydetmesine zemin hazırladı.

WD’nin de çevreye duyarlı yatırımlarının sonucu geliştirdiği WD Green sürücüler, RoHS ile uyumlu olmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir gelecek için kurşunsuz ve halojensiz malzemeler kullanılarak, yenilikçi bir biçimde tasarlanmış ve üretilmiştir. Böylelikle daha az nadir element kullanılarak, çevreye daha az kirletici madde salınması amaçlanmıştır.

WD’nin gelecek nesil WD Green sabit sürücüleri

Geleceğe yönelik teknolojik çalışmalarını, çevreye duyarlı bakış açısıyla geliştiren WD’nin yeşil girişimi havanın, suyun ve toprağın temizliğinin korunmasına ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmektedir.

Yeşil sabit sürücülere giden yolda liderlik etmek

WD, daha az güç kullanan yeni bir çevre dostu sabit sürücü kategorisi yaratma konusunda öncü olmuştur ve dünyanın enerji ihtiyacını her seferinde bir bilgisayar kullanıcısıyla azaltmaya yardımcı olmuştur. WD Green sürücüler hem çarpıcı güç tasarrufu hem de yüksek performans sunar. Bu sürücüler, aynı zamanda, başlatma sırasında daha az akım tüketerek sistemlerin başlangıç sırasında daha düşük zirve yüklerde çalışmasına imkân tanır. 100 milyonun üzerinde WD Green sürücünün satılmasıyla* WD Green sürücü kullanan müşteriler dünya çapında 466 milyon kw/s – kömürle çalışan bir termik santralin bir yıllık güç üretimiyle neredeyse aynı düzeyde – güç tasarrufunun yapılmasına katkıda bulundular.

WD Green sabit sürücülerinin genel özellikleri;

Serin ve sessiz

WD GreenPower Teknolojisi, ultra sessiz bilgisayarlar ve harici sürücüler için mükemmel bir artırılmış güvenilirlik ve düşük akustik sağlamak üzere daha düşük çalışma sıcaklıkları meydana getirir.

Düşürülmüş güç tüketimi

Sınıfının en iyi güç yönetimi teknolojisi, çarpıcı güç tasarrufu ve yüksek performans sağlar.

IntelliSeek

Güç tüketimi, gürültü ve titreşimi azaltmak için optimum arama hızlarını hesaplar.

NoTouch Meyil Yükleme teknolojisi

Kayıt kafası disk ortamı ile hiç temas etmez ve bu da kayıt kafasının ve ortamın çok daha az yıpranmasını ve geçiş sırasında sürücünün daha iyi korunmasını sağlar.

:: Az güç tüketen, ısı ve gürültü yayan ürünleri tercih ediyor musunuz?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri”

  1. ffgul dedi ki:

    1.Toshiba
    2.Segate
    gerisi hikaye…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Elimde 2 tane green serisi 2 tb 20ears var. Biri bad sector garantiye yolladım öteki de health status:warning diyo, o da gidici… Eskiden sağlam 5 yıl garantili Harddisk üretirken artık daha dandik harddisk ürettiklerinden garantiyi de düşürdüler… Bu arada hardiskler windows kurulu değil, sadece arşiv için kullanıldı.

" WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WD’nin Yeşil Teknoloji Ürünleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "