Okunma

Web Geliştiricileri Google Chrome DevFest’te buluştu


09 Aralık 2011 Cuma 10:59
Web Geliştiricileri Google Chrome DevFest’te buluştu

Google Türkiye tarafından ilk kez gerçekleştirilen Google Chrome DevFest etkinliğine yeni nesil web uygulamalarına ilgi duyan 300’ün üzerindeki web uygulama geliştiricisi katıldı. 

Etkinlikte katılımcılar,  Google HTML5 uzmanları Paul Kinlan ve Sam Dutton’un yeni nesil web uygulamaları konusunda son gelişmeleri ve teknik bilgileri aktardıkları sunumları izlediler.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Zeynep İnanoğlu, Google Chrome DevFest’e yazılımcılar tarafından gösterilen yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İnanoğlu,  son kullanıcıların geçen bir yılda tercihlerini zengin içerik sunabilen ve HTML5 destekleyen tarayıcılardan yana kullandıklarına ve web tarayıcı pazarındaki dinamiklerin hızla değiştiğine değinerek, önümüzdeki dönemde de Google Chrome gibi HTML5’i destekleyen tarayıcıların kullanım oranının katlanarak artmasını beklediklerini söyledi.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Web Geliştiricileri Google Chrome DevFest’te buluştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Web Geliştiricileri Google Chrome DevFest’te buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Geliştiricileri Google Chrome DevFest’te buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "