Okunma

Web Güvenliğinde Neler Oluyor?


03 Ağustos 2009 Pazartesi 09:31
Web Güvenliğinde Neler Oluyor?

İlk sayısı geçtiğimiz günlerde yayınlanan Web Güvenliği Topluluğu (WGT) E-Dergi projesi ile web güvenliği bilincinin arttırılması amaçlanıyor. Periyodik yayınlanacak dergide, uzmanlar tarafından birbirinden farklı konular kaleme alınırken, web/yazılım güvenliğinde güncel konuların ve teknolojilerin takibinin sağlanması da hedefleniyor.


E-derginin içeriğine ücretsiz olarak erişmek mümkün.

Ücretsiz olarak internet üzerinden yayımlanacak web güvenliği e-dergisi ile okurlar, web uygulama saldırı vektörleri ve önlemleri, otomatik web açıklık tarayıcıları, güvenli kod teknikleri ve web güvenlik duvarları gibi konularda detaylı bilgi edinebiliyor.

Tamamen gönüllülük esasına dayanan proje; Türkiye’de ilk defa web/yazılım güvenline özel bir dergi çıkarmanın mutluluğunu yaşayan WGT ve OWASP/TR üyeleri tarafından hazırlanıyor. Bu e-dergiye dergi.webguvenligi.org adresinden ulaşılabiliyor.

:: İnternet üzerindeki güvenliğinize ne kadar önem veriyorsunuz?

Bilgi için: Web Güvenliği Topluluğu
{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim