Okunma

Web Öldü Yaşasın Yeni Kral!


20 Haziran 2011 Pazartesi 19:45
Web Öldü Yaşasın Yeni Kral!

Günümüzün en popüler iletişim aracının çoğu insan internet olduğunu düşünüyor. Ancak araştırmalar ilginç bir gerçeği de ortaya çıkarttı. Mobil internet tüm dünyada bilgisayarla kullanılan nette kıyasla yüzde 56 oranında artış göstermiş durumda.

Bu aynı zamanda yeni bir döneminde başlangıcı demek. ComScore ve Alexa‘nın yaptığı araştırmalara göre artık tüketiciler web’e eskisi kadar ilgi göstermiyor.

Sonuçlar İlginç

Akıllı telefonları ve son model tabletlerini ellerinden düşürmeyen tüketiciler web yerine uygulamalarla vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Rapora göre, tüketiciler geçtiğimiz haziran ayında günde ortalama olarak 64 dakikalarını web üzerinde geçirirken 43 dakikalarını ise mobil uygulamalarla değerlendiriyor.

Bu yıl ise değerler oldukça yükselmiş durumda. Kullanıcılar bu haziran’da ortalama olarak 74 dakikalarını internette geçirirken mobil uygulamalara ayırdıkları vakit ise 81 dakikaya yükseldi.

:: Siz bu araştırmanın neresindesiniz? En çok vakit geçirdiğiniz uygulama hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Web Öldü Yaşasın Yeni Kral!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İnternete bqglanma sekliyle alakali bir anket bu. Web ya da mobil uygulamadan bahsediyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  araştırmanın sadece ABD sınırları dahilinde yapılması bile genelleme için yeterli değil keza ABD tüketicisinin davranışları ile Avrupa kıtasının davranışları örtüşmüyor. ABD piyasası için mobil tüketimi “trend”miş gibi göstererek pompalama amaçlı bir çalışma olmuş. Rakamlar doğruyu söylüyor ama neye göre?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sonuna kadar PC …. gerisi yalan

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bağlanma şekliyle ilgili bir haber ancak böyle sunulabilirdi..

 5. cgrszone dedi ki:
 6. SDN Okuru dedi ki:

  tatil sebebiyle olabilr mi? insanlar tatil bölgelerinde bilgisayar yerine telefonlarını kullanıyorlar.

 7. Blackout dedi ki:

  Arkadaşın da belirttiği gibi internet yine hepsinin ortak noktası. Bilgisayar şekil değiştirdi diyelim biz buna.

 8. Xx_SeZeR_xX dedi ki:

  İyi de fazla değişen bişey yokki nerdeyse mobil uygulamaların çoğu internetle alakalı….

 9. SDN Okuru dedi ki:

  uygulamalar neye baglanıyor internete degilmi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma bir anket olmuş… İnsan bir uygulamayı kaç gün ne kadar kullanabilir ki? Tabii bu uygulama internet aracılığıyla birşeyler katmıyorsa kullanıcıya? Ki böyleyse web hala popüler demektir..

" Web Öldü Yaşasın Yeni Kral! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Web Öldü Yaşasın Yeni Kral! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Öldü Yaşasın Yeni Kral! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "