Web Siteniz Konuşsun


01 Temmuz 2005 Cuma 21:00
Web Siteniz Konuşsun

Birazdan tanıtacağımız web uygulamasına kişisel web sitesi sahipleri daha fazla ilgi gösterecekler. Bununla beraber kurumsal web sitesi sahibi olanlar da  bu uygulamayı başarılı bir şekilde kullanabilir.

Sesinizi duyurun

Web sitelerini hazırladığımız programların ve sunucuların desteğinin gelişmesi ile beraber etkin uygulamaların da sayısında artış görüyoruz. Örneğin web sitelerinde sadece yazı ve grafiklerin yanı sıra animasyonlar ve hareketli uygulamalar da rahatlıkla kullanabiliyoruz. Bu adımda her şeyi gerektiği kadar kullanmanın da hedef olduğunu belirtelim.

Ülkemizde de artan bant genişliği ve değişen internet altyapısı ile beraber web sitelerinde, daha önceden yüklenmesi gereksiz görülen ve hızdan tasarruf etmek için vazgeçilen uygulamalar artık sayfalar içerisinde yer alıyor. İşte onlardan biri de SitePal.

SitePal Nedir?

SitePal ile web sitenizde, özel bir karakter oluşturarak sesli mesajlarınızı
yayınlayabiliyorsunuz. İşlemler kolayca gerçekleşiyor.

Karakterinizi oluşturun

Bu uygulamayı daha yakından denemek için demosunu inceleyebilirsiniz. Demoda sizin de görebileceğiniz gibi kendinize öncelikle uygun bir karakter oluşturmanız gerekiyor. Bunun için site içerisinde yeterince seçeneğiniz var.

Oluşturacağınız karakterin göz renginden tutun da dudak yapısına kadar birçok detayı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için hazırlanan araç çubuğunu kullanmak tabiri caiz ise çocuk oyuncağı.

Kütüphane desteği

Oluşturduğunuz karakterin seslendirmesi gereken dosyaları bir kütüphane içerisinde saklayabiliyorsunuz. Böylece daha sonra başınıza gelebilecek gereksiz tekrarlardan da kurtulmuş olacaksınız.

Bu kütüphane içerisinde sadece ses dosyaları yok. Aynı zamanda farklı zamanlarda farklı karakterlerin sitenizde yer alarak seslendirme yapmasını isteyebilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz karakter kütüphanesi de yine aynı pencere içerisinde yer alıyor.

Sizin istediğiniz değişikliklerin gerçekleşebileceği bir diğer alan da arka plan. Fazla sayıda seçenek size yeterli gelmiyorsa kendi bilgisayarınızda olan
bir grafiği de yükleyerek kullanabilirsiniz. Örneğin kendi firmalarının web sitesinde bu uygulamayı kullanmak isteyenler kurum binalarının fotoğrafını kullanabilirler.

Seçenekler ve kayıt

Seçenekleriniz bu kadarla sınırlı değil. Seslendirdiğiniz mesaj, sayfa açıldığında otomatik olarak da yayınlanabilirken, bu seçeneği ziyaretçinizin inisiyatifine de bırakabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçisi dilerse “Play” butonuna basarak bu işlemi kendisi başlatabilir.

Karakterin bir diğer ilginç özelliği ise fare imlecini takip edebilmesi. Bunu ise iyi programlanmış bir Flash animasyon gerçekleştiriyor. Dilerseniz bu özelliği devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Bu menü içerisinde yetkinizin olduğu diğer alan ise karakterinizin pencere içerisindeki yeri. Bunu da deneme yanılma yöntemi ile size göre en uygun hale getirebiliyorsunuz.

Kayıt seçeneklerini gördüğünüzde ise bu uygulamanın aslında o kadar zor olmadığını ve uygulamayı kendi web sayfanızda yayınlayıp, yayınlamakla kalmayıp aynı zamanda yönetmenin de kolay olduğunu bu bölümde daha net göreceksiniz.

“Record Now” butonuna basarak bilgisayar donanımınızı kullanarak anlık ses kaydı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tarayıcınız size güvenlik
uyarısı verebilir. Bu gayet normal. Nedeni ise web üzerinden donanımınızın yönetilecek olması. Bu soruya güvenle onay yanıtı verebilirsiniz. En kolay kayıt yapma seçeneğinin bu olduğunu belirtelim; ama mikrofon heyecanı olan kişileri düşündüğünüzde, kendinizi Mehmet Ali Erbil ile Ah Kalbim‘de canlı yayında gibi de hissedebilirsiniz. Hata yapma olasılığınız yüksek.

“Upload Audio File” seçeneğinde ise daha önceden kaydederek üzerinde gerekli işlemleri (temizleme ve diğer ayarlar) yaptığınız ses dosyasını yükleyebilirsiniz. Profesyonel ses düzenleme yazılımları ile iyi hazırlanmış ses dosyalarınız varsa bu seçenek sizin için daha uygun.

“Text To Speech” metodunda ise sizin yazdığınız bir yazıyı sanal bir kişi seslendiriyor. Vurgulama ve ses tonu konusunda ise maalesef eliniz kolunuz bağlı. Üstelik Türkçe de bu seçenekler arasında yer almıyor. Söz konusu minimum 9,95 $’ı gözden çıkarıp bu uygulamayı tamamı ile sitenize
eklemek için size gönderilen kodları sitenizin uygun bölümüne eklemeniz yeterli.
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Web Siteniz Konuşsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Web Siteniz Konuşsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Siteniz Konuşsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!