Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek


17 Eylül 2020 Perşembe 14:15
Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek

Amerikan Başkanı Donald Trump, ulusal güvenliği ihlal ettiği gerekçesiyle Çinli WeChat ve TikTok’un başka bir firmaya satılmaması halinde bu iki uygulamanın ülkede barınamayacağını beyan eden bir kararname imzalamıştı. Söz konusu kararnamenin ardından pek çok WeChat kullanıcısı dava açmaya hazırlanırken, Amerikan Adalet Bakanlığı’ndan WeChat ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada uygulamaya gelecek olası bir yasağın  kullanıcılarının üzerinde hukuki sıkıntı yaratmayacağı bildirildi.

WeChat karşı davası için açıklama geldi

Cnet’in haberine göre Çarşamba günü yapılan açıklamada, Trump yönetiminin WeChat için tasarladığı söz konusu yasağın Çin merkezli uygulamayı indirip kullanan kişilerin üzerinde herhangi bir hukuki sorumluluk yaratmayacak. Söz konusu açıklama, geçtiğimiz Ağustos ayında bir grup WeChat kullanıcısının yasağın anayasaya aykırı olduğunu gerekçe göstererek, Başkan Trump’a açtığı karşı davası sonrası geldi.

WeChat karşı davası için Adalet Bakanlığı devreye girdi

Başkan Trump, 6 Ağustos’ta yaptığı bir açıklamayla Çinli teknoloji devi Tencent’e bağlı WeChat’in  ulusal güvenliğe önemli miktarda darbe vurduğunu aktarmıştı. Açılan karşı davada ise kullanıcılar, uygulamanın ABD’nin ulusal güvenliğine karşı tehdit oluşturduğuna dair kanıt bulunamadığını belirtti.

Öte yandan yasaklanması muhtemel bir başka uygulama olan TikTok için de Trump hükumetinden çalışanlara yönelik bir açıklama geldi. Açıklamada uygulamaya yönelik bir yasağın çalışanların maaş çeklerinde ya da sosyal haklarında herhangi bir yaratmayacağı belirtildi. Ayrıca işlerini yaptıkları için de herhangi bir kovuşturmaya maruz kalmayacakları güvencesi de açıklamada yer aldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?