Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek


17 Eylül 2020 Perşembe 14:15
Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek

Amerikan Başkanı Donald Trump, ulusal güvenliği ihlal ettiği gerekçesiyle Çinli WeChat ve TikTok’un başka bir firmaya satılmaması halinde bu iki uygulamanın ülkede barınamayacağını beyan eden bir kararname imzalamıştı. Söz konusu kararnamenin ardından pek çok WeChat kullanıcısı dava açmaya hazırlanırken, Amerikan Adalet Bakanlığı’ndan WeChat ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada uygulamaya gelecek olası bir yasağın  kullanıcılarının üzerinde hukuki sıkıntı yaratmayacağı bildirildi.

WeChat karşı davası için açıklama geldi

Cnet’in haberine göre Çarşamba günü yapılan açıklamada, Trump yönetiminin WeChat için tasarladığı söz konusu yasağın Çin merkezli uygulamayı indirip kullanan kişilerin üzerinde herhangi bir hukuki sorumluluk yaratmayacak. Söz konusu açıklama, geçtiğimiz Ağustos ayında bir grup WeChat kullanıcısının yasağın anayasaya aykırı olduğunu gerekçe göstererek, Başkan Trump’a açtığı karşı davası sonrası geldi.

WeChat karşı davası için Adalet Bakanlığı devreye girdi

Başkan Trump, 6 Ağustos’ta yaptığı bir açıklamayla Çinli teknoloji devi Tencent’e bağlı WeChat’in  ulusal güvenliğe önemli miktarda darbe vurduğunu aktarmıştı. Açılan karşı davada ise kullanıcılar, uygulamanın ABD’nin ulusal güvenliğine karşı tehdit oluşturduğuna dair kanıt bulunamadığını belirtti.

Öte yandan yasaklanması muhtemel bir başka uygulama olan TikTok için de Trump hükumetinden çalışanlara yönelik bir açıklama geldi. Açıklamada uygulamaya yönelik bir yasağın çalışanların maaş çeklerinde ya da sosyal haklarında herhangi bir yaratmayacağı belirtildi. Ayrıca işlerini yaptıkları için de herhangi bir kovuşturmaya maruz kalmayacakları güvencesi de açıklamada yer aldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump’ın WeChat yasağı kullanıcıları etkilemeyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!