Okunma

WhatsApp Android için karanlık mod geldi!


22 Ocak 2020 Çarşamba 13:30
WhatsApp Android için karanlık mod geldi!

iOS ve Android telefonlar için WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek sorusu uzun zamandır soruluyordu. Daha önce Beta sürümünde ortaya çıkan karanlık mod kaldırılmş, kullanıcılar hayal kırıklığına uğramıştı. Ancak,WhatsApp kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerden olan Karanlık Mod, bugün yayınlanan son Android için WhatsApp Beta sürümü ile yayınlandı.

WhatsApp Karanlık Mod, Beta kullanıcıları için yayınlandı

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, Android için sunulan test sürümünde (beta) nihayet karanlık moda kavuştu. WhatsApp karanlık mod görünümü de ortaya çıkmış oldu.

Karanlık modun yer aldığı sürüm yüklendiğinde, WhatsApp Tercihleri > Görüntüleme > Temalar başlığı altından ayarlama yapılabiliyor. Android 9.0 ve önceki sürümleri kullanan cihazlar, işletim sistemi tarafında karanlık mod desteklemediği için, WhatsApp tercih olarak da seçilebilmesini sağlanmış.

Karanlık mod, batarya performansına da etkide bulunacak. AMOLED ekranlar, siyah pikselleri kapatabildiği için güç harcamıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar karanlık modu kullanırken ekranlarındaki piksellerin büyük bir çoğunluğu kapalı olduğu için çok fazla enerji harcamayacak. Bu da kullanıcıların batarya kullanım süresinin artmasını sağlayacak.

whatsapp karanlık mod android beta whatsapp karanlık mod

Google Play Store’da yer alan WhatsApp Beta programına dahil olanlar, 2.20.13 sürümüyle beraber karanlık mod özelliğini kullanabilecekler. WhatsApp’ın popüler bir mesajlaşma uygulaması olması hem de karanlık modun gelmesi nedeniyle şu anda beta programı tamamen dolu. Yeterli seviyede test kullanıcısına sahip olduğu için artık beta sürecine alım yapılmıyor.

Yine de sizleri, beklenen WhatsApp karanlık mod özelliğinden alı koymamak için güvenilir bir APK dosyası indirme bağlantısı sunuyoruz. WhatsApp Beta 2.20.13 sürümünü ve karanlık modu deneyimlemek için buradan ilgili dosyaya ulaşabilirsiniz.

Not: Play Store dışından APK ile WhatsApp Beta uygulamasını kullanmanız, resmi Beta kullanıcısı olmadığınız için uygulamada bazı problemlere neden olabilir. Kurulumdan sonra doğabilecek herhangi bir hatadan ShiftDelete.Net sorumlu değildir.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WhatsApp Android için karanlık mod geldi!”

  1. Anonim dedi ki:

    Ardroid’de olan kütüphaneyi uygulamak 1 yılı aldı. ne kadar da zormuş be..!

" WhatsApp Android için karanlık mod geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp Android için karanlık mod geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp Android için karanlık mod geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "