WhatsApp Android için karanlık mod geldi!


22 Ocak 2020 Çarşamba 13:30
WhatsApp Android için karanlık mod geldi!

iOS ve Android telefonlar için WhatsApp karanlık mod ne zaman gelecek sorusu uzun zamandır soruluyordu. Daha önce Beta sürümünde ortaya çıkan karanlık mod kaldırılmş, kullanıcılar hayal kırıklığına uğramıştı. Ancak,WhatsApp kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerden olan Karanlık Mod, bugün yayınlanan son Android için WhatsApp Beta sürümü ile yayınlandı.

WhatsApp Karanlık Mod, Beta kullanıcıları için yayınlandı

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, Android için sunulan test sürümünde (beta) nihayet karanlık moda kavuştu. WhatsApp karanlık mod görünümü de ortaya çıkmış oldu.

Karanlık modun yer aldığı sürüm yüklendiğinde, WhatsApp Tercihleri > Görüntüleme > Temalar başlığı altından ayarlama yapılabiliyor. Android 9.0 ve önceki sürümleri kullanan cihazlar, işletim sistemi tarafında karanlık mod desteklemediği için, WhatsApp tercih olarak da seçilebilmesini sağlanmış.

Karanlık mod, batarya performansına da etkide bulunacak. AMOLED ekranlar, siyah pikselleri kapatabildiği için güç harcamıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar karanlık modu kullanırken ekranlarındaki piksellerin büyük bir çoğunluğu kapalı olduğu için çok fazla enerji harcamayacak. Bu da kullanıcıların batarya kullanım süresinin artmasını sağlayacak.

whatsapp karanlık mod android beta whatsapp karanlık mod

Google Play Store’da yer alan WhatsApp Beta programına dahil olanlar, 2.20.13 sürümüyle beraber karanlık mod özelliğini kullanabilecekler. WhatsApp’ın popüler bir mesajlaşma uygulaması olması hem de karanlık modun gelmesi nedeniyle şu anda beta programı tamamen dolu. Yeterli seviyede test kullanıcısına sahip olduğu için artık beta sürecine alım yapılmıyor.

Yine de sizleri, beklenen WhatsApp karanlık mod özelliğinden alı koymamak için güvenilir bir APK dosyası indirme bağlantısı sunuyoruz. WhatsApp Beta 2.20.13 sürümünü ve karanlık modu deneyimlemek için buradan ilgili dosyaya ulaşabilirsiniz.

Not: Play Store dışından APK ile WhatsApp Beta uygulamasını kullanmanız, resmi Beta kullanıcısı olmadığınız için uygulamada bazı problemlere neden olabilir. Kurulumdan sonra doğabilecek herhangi bir hatadan ShiftDelete.Net sorumlu değildir.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Ardroid’de olan kütüphaneyi uygulamak 1 yılı aldı. ne kadar da zormuş be..!

" WhatsApp Android için karanlık mod geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp Android için karanlık mod geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp Android için karanlık mod geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi