WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor


31 Mart 2020 Salı 15:40
WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor

Facebook’a ait WhatsApp, kullanıcıların aynı hesabı, birden fazla cihazda etkinleştirmesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellikle ilgili çalışma, başlangıçta birkaç ay önce keşfedildi, ancak bugün yeni bir rapora göre, geliştirme iyi ilerliyor. En son sürüm WhatsApp Beta v2.20.110 yeni özellikler hakkında birkaç ipucu içeriyor.

Birden fazla cihaz desteği

Daha önce duyduğumuz kendi kendini imha eden mesajlar özelliğine ek olarak, uygulamanın bu sürümü birden fazla cihaz desteğini de içeriyor. WABetainfo‘ya göre, WhatsApp, kullanıcıların farklı cihazlarda, aynı WhatsApp hesabında oturum açmasına izin verecek ayrı bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Kullanıcılar, böylece, aynı hesabı kullanarak aynı anda birden fazla cihazda sohbet edebilirler. WhatsApp Web veya masaüstü uygulamalarının aksine, bu özellik bağımlı bir cihaz gerektirmez. Bir hesaba her yeni cihaz eklendiğinde, şifreleme anahtarları güncelleniyor. Özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğunu da ekleyelim.

Süresi dolan mesajlar

WhatsApp’ın kendini imha eden mesajlar özelliği de ilk olarak “Kaybolan Mesajlar” ismiyle Ekim ayında bildirildi. Bu özellik yalnızca gruplar için geçerliydi. Birkaç hafta önce, bu özellik farklı bir isimle “Mesajları sil” olarak ortaya çıktı. Bunun yanı sıra grup sohbetlerinden ayrı olarak özel görüşmelerde de aynı özelliğin desteklendiği görüldü. Artık özellik “Süresi Dolan Mesajlar” olarak adlandırılıyor ve hem grupları hem de özel mesajları hedef alıyor.

Süresi dolan mesajlar; 1 gün, 1 hafta veya 1 ay boyunca görülebiliyor. Mesajlar bu sürenin tamamlanmasından sonra sohbetten otomatik olarak kayboluyor. Önceki sürümlerde yer alan “1 saat” seçeneği şimdi kaldırılmış gibi görünüyor. “Süresi Dolan Mesajlar” yalnızca gruptaki yöneticiler tarafından görülebiliyor.

“Çoklu cihaz desteği” gibi, “Süresi dolan mesajlar” da henüz geliştirilme aşamasında ve yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor.




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor”

  1. Anonim dedi ki:

    Telegram’ı örnek almaya başladı artık

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Farklı cihazlarda açılması fake sosyal medya hesapları gibi kötü niyetli insanların elinde oyuncak olmaz mı

" WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "