Okunma

Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı!


05 Nisan 2018 Perşembe 17:30
Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı!

WhatsApp gizli özelliği ile mesajların görünümünün değiştirilebileceği ortaya çıktı. Öte yandan, bu gizli özelliğin bir güvenlik açığıyla bağlantısı da bulunuyor olabilir.

WhatsApp gizli özelliği Facebook güvenlik açığından mı faydalanıyor?

WhatsApp metinlerinin fontunu değiştirmek, metni kalın veya italik yapmak ya da üstü çizili hale getirmek keşfedilen açık ile mümkün. Şimdi isterseniz mesajlarınızı bu yöntemlerle nasıl değiştirebileceğinizden bahsedelim.

WhatsApp metnini kalın yapmak

Bunu gerçekleştirmek için metnin iki tarafımda yıldız işareti koymanız yeterli. Örneğin; *ShiftDelete.Net*

WhatsApp metnini italik yapmak

Metni italik hale getirmek kalın yapmak için izlediğiniz yöntemle benzeşiyor. Metnin iki tarafında alt çizgi koymanız italik etkisi için yeterli. Örneğin; _ShiftDelete.Net_

WhatsApp metnini üstü çizili yapmak

Bir şeyin yanlış olduğunu göstermek veya kabul etmediğinizi belli etmek için kullanabileceğiniz metnin üstünü çizmek için yaklaşık işareti kullanılıyor. Örneğin; ~ShiftDelete.Net~

WhatsApp metin fontunu değiştirmek

Mesajınızda her harf ve karakterin tam olarak aynı miktarda yatay alan kapladığı Monospaced fontunu kullanmak için ters virgül sembolünü metnin hem ön hem de arkasında kullanmanız gerekiyor. Örneğin; “`ShiftDelete.Net “`

Bu kodları kullanınca Whatsapp’ın reklam algoritmasının Facebook‘a etki ettiği, yani bunun aslında bir güvenlik açığı olduğu yönünde iddialar olduğunu da not olarak düşelim.

:: WhatsApp mesajlarınızda bu kodları deneyecek misiniz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı!”

  1. Oğuz Kahraman dedi ki:

    Bu özellik zaten çok uzun zamandır var, 🤔

  2. Anıl dedi ki:

    Ee bu yıllardır var zaten sayın İlker Şekercioğlu

" Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizli WhatsApp özelliğinde güvenlik açığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "