WhatsApp güncellemeleri için yeni karar!


06 Aralık 2020 Pazar 19:00
WhatsApp güncellemeleri için yeni karar!

Günümüzde internet denince aklımıza ilk gelen uygulamalardan olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2021 yılından itibaren geçerli olacak şekilde güncellemeleri daha pratik bir şekilde kullanıcılara duyuracak.

WhatsApp güncellemeleri önceden duyuracak!

Dünyada 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan ve sürekli artış gösteren mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde gizlilik ve güvenlik konusunda yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı.

Ortaya çıkan raporlara göre 2021 yılı için şirket, gizlilik politikalarını düzenleme sürecine soktu. Gizlilik ve güvenlik güncellemelerinin yanı sıra bugün WBetaInfo’dan yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Buna göre WhatsApp, gelecek yıl sunacağı tüm güncellemeleri, kullanıcılara uygulama üzerinden duyuracak. Bu durumu ortaya çıkaran internet sitesi, güncellemeye ait ekran görüntüsü de paylaştı. Ekran görüntüsünde, uygulama içi bildirim ile gelen gizlilik politikası güncellemesi görünüyor. Bildirim ekranında yer alan metnin altında sadece kabul et seçeneği yer alıyor.

Aslında bu seçenek, bize daha farklı bir durumu da gösteriyor. WhatsApp bu seçenekle, kullanıcıya aslında iki farklı yol sunuyor. Söylentiye göre gizlilik güncellemeleri kullanıcı tarafından kabul edilmezse, WhatsApp hesabının silinmesi gerekiyor. Konuyla ilgili detaylar henüz bilinmiyor ancak önümüzdeki yıl bu konunun oldukça gündemde kalacağı tahmin ediliyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" WhatsApp güncellemeleri için yeni karar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp güncellemeleri için yeni karar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp güncellemeleri için yeni karar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!