Okunma

WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor!


10 Mayıs 2018 Perşembe 18:00
WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor!

2017 yılı başında Snapchat Hikayeler özelliğinden esinlenilerek hayata geçirilen WhatsApp Hikayeler rakibinden daha başarılı bir tablo çiziyor. Özelliğin son olarak ulaştığı kullanıcı sayısı, özelliğin oldukça sevildiğinin en büyük göstergesi.

WhatsApp Hikayeler 450 milyon kullanıcı barajını aştı!

WhatsApp toplam kullanıcı tabanı 1.5 milyar seviyesine ulaşmış durumda. Bu rakamla servis Snapchat ve Instagram gibi servisler karşısında ezici bir üstünlüğe sahip.  Statista tarafından yayınlanan rapor ise, servisin Facebook Messenger aylık aktif kullanıcı sayısını bile aştığını gösteriyor. Hikayeler, günlük aktif kullanıcısını 450 milyon rakamına çıkartmış durumda.

Snapchat 2018 birinci çeyrek gelir raporu, şirketin yüzde 2.13 ile en yavaş büyüme oranını ortaya koymuştu. Servis günlük aktif kullanıcısını 187 milyondan sadece 191 milyona çıkartmayı başarabildi. Son çeyrekte 360 milyon dolar kayıp veren Snapchat, kaybını bu sefer de 385.7 milyon dolara yükseltti. 2017 yılı sonunda Instagram Hikayeler özelliği içinse 300 milyon günlük kullanıcı sayısı açıklanmıştı.

WhatsApp Hikayeler

WhatsApp yeni eklenen özellikleriyle havayolu, banka ve mobil operatör markalarının da dikkatini çekmek ve bu yolla çatısı altında bulunduğu Facebook’tan daha fazla gelir elde etme planları yapıyor. Hatta WhatsApp, Şubat 2014’te 19.3 milyar dolar ile Facebook’u alt etmeyi bile başarmıştı.

WhatsApp Hikayeler özelliğinin 450 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşması ise aslında şaşırtıcı değil. Kullanıcıların iletişim ihtiyaçlarını artık en çok WhatsApp üzerinden giderdiği açık seçik ortada. Çıkartma ve grup görüntülü görüşme gibi özelliklerle WhatsApp’ın daha büyük başarılar elde edeceğini tahmin etmek hiç de güç değil.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor!”

  1. Ayka dedi ki:

    Kawki biri bizi engelediyimizde biz bilelimki hemin kiwi bizi engeliyib

  2. Murat ALEMDAROĞLU dedi ki:

    Keşke canlı yayında gelseydi süper olurdu bide durumları paylaşırken foto veya video kalitesini bozmasaydı dahada iyiydi ama pikseli düşürüyo malesef

" WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp Hikayeler rekor üstüne rekor kırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "