WhatsApp için yolda olan yeni özellikler


21 Kasım 2020 Cumartesi 10:00
WhatsApp için yolda olan yeni özellikler

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile gündeme geldi. Bu kapsamda WhatsApp, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak için kullanılabilecek yeni bir özelliği getirecek. Android kullanıcıları için bu ilk aşamada bir özellik olsa da iPhone kullanıcıları için yakında gelmesi muhtemel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone kullanıcıları için yeni bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ‘‘daha sonra oku’‘ olarak adlandırılıyor ve kullanıcının mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin daha iyi bir sürümüne sahip olmasını sağlıyor.

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile karşımızda

WABetalinfo, Android için WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı durumu olarak yüklemeden veya diğer kişilere göndermeden önce videoları sessize alabilen bir özelliğin varlığından bahsediyor. Paylaşılan ekran görüntüsünden, videoyu düzenlemek için dosya boyutu ve süre ayrıntılarının yanında bulunan hoparlör simgesine dokunmak yeterli oluyor. Bu sayede video sessize alınmış oluyor.

WhatsApp kazanacagi iki yeni ozellik-00

Yeni özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve bu güncellemenin şu ana kadar beta testi için bile mevcut olmadığı söyleniyor. Yakın gelecekte ise bu güncellemenin Android kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor.

WABetalnfo’nun başka bir raporunda, WhatsApp’ın yalnızca videoları sessize alma özelliği üzerinde çalışmadığını, aynı zamanda mevcut arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullanarak değiştirmeye çalıştığını aktarıyor. iPhone için WhatsApp sürümü 2.20.130.16 beta’nın gelecekte bu yeni özelliğe sahip olacağı söyleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Cok iyi olur

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Güzel olur

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Telegramda bunların çok daha fazlası ve iyisi var

" WhatsApp için yolda olan yeni özellikler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp için yolda olan yeni özellikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp için yolda olan yeni özellikler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!