WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik


22 Mayıs 2020 Cuma 09:40
WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik

WhatsApp uygulamalarına gelen beta güncellemeleri paylaşmasıyla bilinen WABetaInfo platformu, uygulamanın beta sürümünde bulunan yenilikler, kullanıcıları memnun edecek değişiklikler bulunduğunu açıkladı. Bu açıklamaya göre, WhatsApp kişi ekleme işlemi çok daha kolay bir hale geliyor.

WhatsApp kişi ekleme kolaylaşıyor: QR kod dönemi

WhatsApp kullanıcıları açısından büyük önem arz eden QR kodlarını okuma desteği sunmaya başlayacak. Kullanıcıların WhatsApp üzerinden konum paylaşabilmesi konusuda sunacağı kişisel QR kod özelliğiyle bu konuda hem pratik bir çözüm sunmuş olacak.

WhatsApp kişi ekleme

Buna ek olarak, kişisel kodunun yanlış kişiyle paylaşılması halinde, sıfırlayıp yeni bir tane oluşturma imkanı da sunuluyor. Bu konuda herhangi bir sınır da bulunmuyor.

Güncellemeyle birlikte WhatsApp’a bir QR kod simgesi eklenecek. Bu iki farklı seçenek sunacak. Bir tanesi kullanıcının QR kodunu gösterecek, diğeri ise kamera ya da galeri yoluyla diğer kodların taranmasına olanak sağlayacak.

Söz konusu yeni özelliğin iOS ve Android platformuna da gelmesi bekleniyor. Tabii şimdilik beta aşamasında olan bu özellik için kullanıcıların biraz daha beklemesi şart.
yazarEge Canko

En yeni teknoloji cihazlarıyla ilgilenen Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Ege, modüler teknoloji cihazlarını da yakından takip ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik”

  1. Anonim dedi ki:

    QR kod yerine numarayı rehbere kayıt etmeden direk mesaj gönderme özelliği gelse çok daha iyi olur. Sadece bir kez mesaj göndereceğiniz kişiyi bile rehbere kayıt edip mesaj gönderdikten sonra rehbere tekrar girip silmek zorunda kalıyoruz bu zahmetten kurtulmuş oluruz böylece

" WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp kişi ekleme kolaylaşacak! Yeni özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "