Okunma

WhatsApp kullanıcılarını şaşırtan gelişme!


16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:30
WhatsApp kullanıcılarını şaşırtan gelişme!

Daha yeni grup özelliklerini güncelleyen WhatsApp, bu özelliklerle bağlantılı olarak bazı kullanıcı hesaplarını da koruma altına almış durumda. Grup ve grup yöneticileri için daha fazla kontrol sunulurken, WhatsApp kurumsal kullanıcıları içinse gruplar bağlantılı önemli bir korumaya imza atıldığı görülüyor.

WhatsApp kurumsal kullanıcıları gruplara eklenemiyor!

WhatsApp grup özellikleri konusundaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. Bu özelliklerden olan grup yönetici olarak diğer grup katılımcılarının yöneticilik haklarını kaldırma özelliği ise dikkat çekiyor. Platform tarafından grup yöneticilerinin kurdukları gruptan çıkarılamayacağı bilgisi de paylaşılmıştı. Yine de hala eski gruplardan grup kurucularını gruptan göndermenin mümkün olduğunu belirtelim. Ayrıca yeni gruplarda, grup kurucusu olan kişi Süper Yönetici adlı rolü üstleniyor ve bu yöneticiler gruptan çıkartılamıyor.

12 Ocak tarihinde Android beta kullanıcıları için yöneticilikten çıkart özelliği kazara sunulmuştu. Aynı gün WhatsApp sessiz sedasız bir biçimde, kullanıcıları ayrıldıkları bir gruba sürekli olarak tekrar eklenmesine karşı koruyan bir yenilik de dahil etmişti. Görünen o ki platform bu özelliği bir adım öteye taşımayı da ihmal etmemiş.

WhatsApp kurumsal

Son güncelleme itibariyle, WhatsApp kurumsal kullanıcılarının yeni gizlilik özelliğinden dolayı gruplara eklenmesinin mümkün olmadığı ortaya çıktı. Bu özelliğin odak noktasının kullanıcıları spam karşısında korumak olduğunu tahmin edebiliriz.

Kurumsal kullanıcıları oldukça memnun edecek bir yeniliğe imza atan WhatsApp, platformundaki herkesin kullanıcını deneyimini artırma konusunda gerçekten istikrarlı bir tablo çiziyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WhatsApp kullanıcılarını şaşırtan gelişme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp kullanıcılarını şaşırtan gelişme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp kullanıcılarını şaşırtan gelişme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "