WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama!


07 Nisan 2020 Salı 10:40
WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama!

Corona virüs salgınıyla birlikte artan yanlış ve teyit edilmemiş bilgiler aynı zamanda pek çok kişi tarafından bilinçsizce paylaşılıyor. WhatsApp, bugün mesajların iletilmesine yeni sınırlar getireceğini bildirdi. Bugünden itibaren, beş veya daha fazla kişiye gönderilen iletiler artık yalnızca tek bir kişiye iletilebilecek. WhatsApp mesajlara sınırlama getirerek, yanlış bilgilerin gönderilmesinin hızı biraz olsun yavaşlatılacak.

WhatsApp mesajlara sınırlandırma getirdi

WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını engellemek için çalışmalara devam ediyor. WhatsApp’in son hamlesi ise mesaj paylaşımı konusunda ek kısıtlamalar getirmek üzerine. Popüler mesajlaşma servisi, kullanıcıların, mesaj yönlendirken yeni bir sınırla karşı karşıya kalacağını söyledi. Bundan böyle bir kullanıcı, beş kereden fazla yönlendirilen bir mesaj alırsa, aynı anda yalnızca tek bir sohbete gönderebilecek.

2019’da 5 olan sınır bu yıl 1’e düştü

WhatsApp, pek çok kullanıcının faydalı bilgiler, anlamlı buldukları komik videolar, capsler ve daha fazla gönderiyi birbirleriyle paylaştığının farkında olduğunu özellikle son zamanlarda bu kullanımın gittikçe daha da arttığını belirtti. Şirket, kullanıcıların, yanlış bilginin yayılmasına ister istemez sebep olabildiğini ve bu yönde önemli bir artış gördüğünü belirtti. Dolayısıyla önlem olarak bu sorunu yavaşlatmak isteyen şirket, mesaj sınırı konusunda çalışmalara başladı.

Örneğin, 2018 yılına kadar, kullanıcılar bir kerede 250 gruba bir mesaj iletebilirken yine aynı yıl bu sayı 20’ye düşürüldü. 2019’da 5’e düşen bu sınır ve şimdi ise 1 taneye dönüştü. WhatsApp, bu önlemlerin dünya çapında mesaj iletimini yüzde 25 azalttığını söylüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama!”

  1. Anonim dedi ki:

    Telegram <3

  2. Anonim dedi ki:

    Saçma bence. Grup kurmak istemiyorum. 11 adet satış temsilcisine mesaj atıyorum. 5 kişiye attım diyelim. 6. 7. 8 . 9. 10 ve 11. ye atamayacağım.

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu watsaptan karşı tarafa yazdigindinda mavi ışık yanmiyo karşı taraf biyersini kapatiyo onun icin nereye sikayet edilmesi gerekir

" WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "