WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı


03 Ocak 2020 Cuma 17:30
WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı

2019’u bitirirken, WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru kırdı. 31 Aralık 2019 günü WhatsApp üzerinden atılan mesaj sayısı, mesajlaşma uygulamasının 10 yıllık geçmişinde atılan en yüksek mesaj sayısı olarak tarihe geçti. WhatsApp, Çin haricinde bütün ülkelerde kullanıma sunulmuş durumda.

WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru ile 2020’ye girdi

Dünya, yeni yıl coşkusunu geride bıraktı. İnsanlar yeni yıl tebriklerini WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarıyla sevdikleriyle paylaştı. Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp‘ta, 31 Aralık 2019 günü 100 milyar mesaj gönderildiği belirtildi. Sadece bir gün içinde gönderilen bu mesaj sayısı tarihe de geçti. Çünkü WhatsApp tarihinde, bir günde en çok gönderilen sayısı oldu.

1,386 milyar nüfuslu Çin haricinde bütün ülkelerde kullanılan WhatsApp, yılın son gününde saatlik ortalama 4,1 milyar mesajın gönderilmesini sağladı. Sadece Hindistan’da yılın son günü 20 milyar mesaj gönderildiği belirtildi.

Gönderilen 100 milyar mesajın, 12 milyarı ise fotoğraf oldu. Gönderilen mesajların büyüklüğü hesaplandığında, binlerce TB veri ortaya çıkıyor. Mesaj sayısının, dünyada var olan araçlardan 83,3 kat, bütün internet sitelerinden de 65,9 kat daha fazla olduğu belirlendi.

100 milyar mesaj adedinin tam sayısı ise belli değil. Çünkü WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş mesajlar özelliğiyle birlikte, mesajlar sadece alıcı ve gönderici tarafından okunuyor. Bu nedenle mesaj sayısının daha fazla da olabileceği söyleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!