Okunma

Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı!


04 Temmuz 2018 Çarşamba 15:25
Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı!

WhatsApp, son zamanlarda gündemden düşmüyor. Bu sefer, gündem olmasının sebebi de bir hayli ilginç; uygulamayı kullanan bazı kullanıcıların, sahte iletiler yüzünden başları belaya girmiş durumda. Üstelik belaya girmekle de kalmadı, bu mesajlar kötü sonuçlara sebebiyet verdi. İşte WhatsApp sahte mesajı yüzünden yaşananlar!

WhatsApp sahte mesajı cinayete neden oldu!

Yaşanan olayla ilgili Hindistan Hükümeti, WhatsApp şirketinden bazı isteklerde bulundu. Bu istekler, ülkede birkaç kişinin linç edilmesine sebep olan, sahte iletilerin yayılmasını önlemek üzerineydi. Açıklamada yer alan bilgilere göre Assam, Maharashtra, Karnataka, Tripura ve Batı Bengal gibi eyaletlerde yaşanan cinayetler, hükümetin olaya el atmasına neden olmuş.

WhatsApp sahte mesajı

Ayrıca, son birkaç haftadır artan sahte mesajların, birçok masum kişinin de ölümüne sebep olduğu söyleniyor. Böyle olmasının altında yatan en büyük neden, sahte mesaj, fotoğraf ve ses kayıtlarının çok fazla yayılmış olması. Ayrıca bu sahte materyallar üzerinden birçok kişiye çocuk istismarı suçlaması yapıldığı da söyleniyor.

Ek olarak, raporlarda yer alan bilgilere göre, bu yıl Hindistan’da 31 kişi, sahte çocuk istismarı mesajlarının WhatsApp’ta yayılması sonucu, çeteler tarafından öldürülmüş.

İşte tüm bu yaşananlardan sonra hükümet olaya el attı ve WhatsApp Inc. ile iletişime geçti. Gerçekleşen görüşmede sorunlarını dile getiren Hindistan hükümeti, önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi. Bunun sonucunda WhatsApp, yaşanan olay ile ilgili ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirdi.

Olayların önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren WhatsApp, bir yarışma başlattığını da duyurdu. Yarışmanın adıysa WhatsApp araştırma ödülleri olarak belirlenmiş. Yarışma ile birlikte, şirket sahte mesajların önüne geçmek için rekabetçi ödüllerde belirlemiş durumda. Bu ödüllerle ilgilenen kullanıcılar ile sahte mesajların önüne geçileceği iddia ediliyor. Bakalım bu önlem, WhatsApp sahte mesajı yüzünden yaşanan cinayetlerin önüne geçecek mi?

 
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyi oldu böyle devam WhatsApp! 7 milyar insan fazla bu dünya için fazla nüfus ortadan kalkar.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Darlslbaslmlzaiyigunlerdilegiyle

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok saçma bence yalan

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hindular’a iyi şanslar dilerim. Böyle bir nüfusla başetmek kolay bir iş değil. Tanrı yardımcıları olsun!..

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hindistan denilen ülke hayatın sonudur. Kimse kurtaramaz onları

" Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte WhatsApp mesajı cinayetle sonuçlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "