WhatsApp, ‘Sepetler’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor


09 Aralık 2020 Çarşamba 11:30
WhatsApp, ‘Sepetler’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor

WhatsApp alışveriş odaklı hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Uygulama yeni duyurduğu ‘WhatsApp Sepetler özelliği’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor. Popüler platform bir blog yazısı ile bu özelliğin detaylarını da açıklamış oldu.

WhatsApp Sepetler özelliği hakkında bilmeniz gerekenler

İnsanların koronavirüs sebebiyle daha fazla çevrim içi alışverişe yöneldiği bilinen bir gerçek. Bu sebeple olacak ki dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp da Sepetler adı verilen özelliğini devreye soktu. WhatsApp özellik için şu şekilde bir tanımlama yapıyor:

WhatsApp Sepetler özelliği

WhatsApp, hızlı bir şekilde, ürünler hakkında konuşmak ve satışları koordine etmek için kullanılan bir mağaza tezgahına dönüşüyor. Kataloglar kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetleri kolayca görmelerine olanak tanıdı ve işletmelerin belirli ürünlerle ilgili sohbetlerini düzenlemelerine yardımcı oldu. Sohbetler üzerinden her geçen gün daha fazla alışveriş yapılırken, satın alma ve satış deneyimini daha da kolaylaştırmak istiyoruz.

Bugünden itibaren WhatsApp’ta sepetler özelliğini sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Sepetler; yerel restoranlar veya giyim mağazaları gibi genellikle aynı anda birden çok ürün satan işletmelere mesaj gönderirken kullanılabilecek ideal bir özellik. Sepetler sayesinde kullanıcılar, kataloglara göz atıp birden çok ürün seçebiliyor ve siparişlerini işletmeye tek bir mesaj olarak gönderebiliyorlar. Böylece işletmelerin siparişlerle ilgili soruları takip etmeleri, müşterilerden gelen istekleri yönetmeleri ve satışları sonuçlandırmaları kolaylaşıyor.

Sepetler özelliğinin kullanılmasının oldukça kolay olduğunu dile getiren WhatsApp, kullanıcıların istediği ürünleri bulup ”sepete ekle” seçeneğine tıklamasının yeterli olacağını belirtiyor. Kullanıcı yaptığı işlemi tamamladığında sepeti işletmeye mesaj olarak gönderebiliyor. Sepetler özelliği ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

turkcell bip uygulama adını değiştirse bence çok hızlı yok alacak. yaani arama motorunu hiç söylemiyorum bile

" WhatsApp, ‘Sepetler’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp, ‘Sepetler’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp, ‘Sepetler’ ile mağaza tezgahına dönüşüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)