Okunma

WhatsApp, Snapchat’i Solladı!


18 Aralık 2015 Cuma 11:45
WhatsApp, Snapchat’i Solladı!

Asıl amacı fotoğraf ve video göndermek olan Snapchat, gençler arasında çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Ortalama 16-25 yaş arasında oldukça fazla kitleye hitap eden Snapchat’in, medya içeriği paylaşımı konusunda WhatsApp’ın gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre Snapchat kullanıcıları geçtiğimiz ay WhatsApp’a göre %62 oranında mesaj, %47 oranında fotoğraf ve %36 oranında ise video gönderimi yapmış. Asıl amacı mesajlaşmak olan WhatsApp uygulamasının kullanıcıları, Snapchat’e göre ise %89 oranında mesaj, %72 oranında fotoğraf ve %48 oranında video paylaşımı gerçekleştirmiş.

Snapchat’in WhatsApp’a göre medya içerik gönderimi konusunda geride kalmasını, hitap ettiği yaş aralığına bağlayabiliriz. Tüm platformlarda yer alan WhatsApp’ı tabiri caizse 7’den 70’e herkes kullanırken Snapchat yazının ilk başında da belirttiğimiz gibi 16-25 yaş aralığında yoğun olarak kullanılıyor. Sürekli yaşlanan Dünya nüfusu göz önünde bulundurduğumuzda, Snapchat’in ilerleyen yıllarda WhatsApp’ı yakalama ihtimalinin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz.

15-12/18/snapchat.jpg

:: WhatsApp’ı mı yoksa Snapchat’i mi daha çok kullanıyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “WhatsApp, Snapchat’i Solladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Calgram ve telegram daha güvenli kimse sizi dinliyemez hackleyemez

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Callgram ve telegram varken dinlenilelen bir uygulamayi neden kullanayim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram ve WhatsApp'ı birlikte kullanıyorum. Ancak WhatsApp, Telegram'a göre iOS sisteminde daha kararlı çalışıyor. Özellikle resimlerde geriye çıkmak için sürüklediğinizde Telegram'da bir bug var hala fixlenmedi. Geliştirilirse daha kullanışlı olabilir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gecenlerde telegrami denedim yok abi whatsapp pratikligi hicbirinde ***** milyari askin insan kullanmiyo ***** ben kralice whatsapp bu alemde.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram Messenger varken hiçbirine gerek yok.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  snapchat whatsapp google drive daha fazlası = TELEGRAM

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kralsin whatsapp.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  whatsapp saçma diyen arkadaş kullanmassın olur biter, akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beridir herkezin kullandığı uygulama ve bence en iyisi ve en popüleri de whatsapp tir…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  snapcaht kullanan çok insan yok o yüzden normal bu….

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram Messenger varken ikisine de gerek yok Tek başına Telegram ikisinin görevini yapıyor. Üstüne birde her çeşit dosyayı gönderiyor. Daha ne olsun

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp kadar saçma bir uygulama görebilemedim ömrü hayatımda

 12. SDN Okuru dedi ki:

  snap nedir çoluk çocuk oyuncağı

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Snapchat ne abi çok saçma bana göre.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp bedava olduğu için istediği kadar artırsa da markalara hitap etmiyor. Ancak Snapchat reklam alıyor ve reklam verilebilecek hedef kitlesi olduğu için markalar açısından daha değerli. O yüzden yemişler whatsapp'ı

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Snapchat çok saçma şu haliyle çok karışık ve kafa yorucu

" WhatsApp, Snapchat’i Solladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp, Snapchat’i Solladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp, Snapchat’i Solladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "