Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede


07 Eylül 2020 Pazartesi 19:15
Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede

“WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyen kullanıcıların sayısı bir ara düşmüştü ancak bu sayı tekrar yükselmeye başladı. Zira iPhone ve Android kullanıcılarını doğrudan etkileyen mesajlar hızla yaygınlaştırılıyor.

İlk bakışta sadece garip harflerin yer aldığı bir mesaj gibi algılanan bu kodlar, popüler mesajlaşma servisinin sürekli bir biçimde çökmesine sebep oluyor. Kullanıcılar da bu problemden kurtulmak için WhatsApp yazılımını silip tekrar yüklüyor.

“WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyenlerin sayısı neden arttı?

Anlaşılamayan mesajların yanı sıra vCard (sanal bağlantı kartı) isimli kartlar da tehlike seçiyor. WhatsApp kullanıcılarının konuşma geçmişini silen kodlar ne yazık ki birçok forumda yayımlandı.

1.5 milyar kullanıcıyı etkileyen bu kodun Brezilya’da ortaya çıktığı ve farklı mesajlar aracılığıyla ile insanlara aktarıldığı öğrenildi. İlgili kodu okuyan bir kişinin WhatsApp hizmeti kilitleniyor. Uygulamayı kapatıp yeniden başlatmak sorunu çözmüyor.

WhatsApp sohbet geçmişi silindi

Almanya’da ve Avusturya’da bu kodları yaymak adına WhatsApp gruplarının kurulduğu da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Bu tür mesajların size gelmesini önlemek için şu yolu izleyebilirsiniz: Hesap > Gizlilik > Gruplar > Kişilerim.

Bu tarz mesajları yanlış yorumlayan ve uçtan uca şifreleme sisteminden tam olarak yararlanamayan WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini koruyamıyor ve sohbet geçmişinin silinmesine neden oluyor. WhatsApp cephesinden bu konu hakkında kalıcı bir çözüm üretmesi bekleniyor.

WhatsApp konuşma geçmişi silindi

Eğer “WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyen kullanıcılar kervanına katılmak istemiyorsanız yukarıdaki değişikliği bir an önce yapmalısınız. İlk bakışta anlayamadığınız mesajları açmamalısınız.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Senelerce mesajları saklamasınlar iyi olmuş.

" Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi