Okunma

WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz?


14 Nisan 2016 Perşembe 07:00
WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz?

Facebook sahip olduğu WhatsApp ve Messenger uygulamalarıyla anlık mesajlaşma platformunun önemli bir kesimini elinde tutuyor diyebiliriz.

Son dönemlerde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarla Messenger’ı bağımsız bir platform haline getiren Facebook, bu gelişmelerin meyvelerini toplamaya başladı. Messenger geçen yıldan bu yana kullanıcı sayısını 200 milyon artırdı.

Geçen yıl düzenlenen Facebook F8 Geliştirici Konferansı’nda 700 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bildirilen Messenger’ın halihazırda 900 milyon aktifi kullanıcı bulunuyor.

Platformun yıl sonuna kadar 1 milyar rakamına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

16-04/14/11.jpg

Günde 60 milyar mesaj!

WhatsApp cephesinde de benzer durumdan söz edebiliriz. Artık tamamen ücretsiz bir yapıya bürünen WhatsApp mevcut durumda aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

Geçtiğimiz gün düzenlenen Facebook F8 2016 Geliştirici Konferansı’nda konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp ve Messenger aracılığıyla gönderilen günlük mesajların 60 milyar adete ulaştığı bilgisini verdi.

WhatsApp ve Messenger, kısa mesaj gönderim sayısını üçe katlarken; global çapta kısa mesaj gönderimi günlük 20 milyar seviyesinde.

Kısa mesaj gönderiminin kullanıcılar arasında popülerliğini her geçen gün yitirdiğini görüyoruz. 

Mevcut durumda günlük 20 milyar mesaj çok büyük bir rakam olarak  görülebilir, ancak gönderimi sağlanan mesajların büyük bölümünün kuruluş ya da servisler tarafından atılan kısa mesajlar olduğunu söyleyebiliriz. 

:: WhatsApp ve Messenger’ı hangi sıklıkta kullanıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp'ın yerini tutmaz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  baya kullanılan bir uygulama fena değil bu değerler….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  350

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bi sıfır da benden

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sıfır

" WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp’ta Kaç Mesaj Atıyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "