Okunma

WhatsApp ve Telegram’da hesaplar tehlikede!


15 Mart 2017 Çarşamba 20:00
WhatsApp ve Telegram’da hesaplar tehlikede!

Check Point Software Technologies tarafından yayımlanan bir video, WhatsApp ve Telegram’ın gelecek saldırılara karşı tehlikede olduğunu gözler önüne serdi. Videoda kullanıcıların hesaplarına tam erişim sağlandığı görüntülenmiş durumda.

Yama ne zaman geliyor?

Açığı kullanarak hesaba erişim sağlandıktan sonra konuşma geçmişiniz, kullanıcı bilgileriniz ve fotoğraflarınız indirilebilir hale geliyor. Bunun dışında arkadaşlarınızın hesaplarına da erişmeye başlayabiliyorlar.

Saldırganlar bir HTML dosyası oluşturarak kendinize ait olduğuna inandığınız bir görsel önizlemesi yaratıyorlar ve tıkladığınız anda hesabınızın tüm kontrolünü kendilerine teslim etmiş oluyorsunuz.

İki firmanın da durumu kabul ettiğini ve bir güncelleme yayımladıklarını belirtelim. Bu yüzden az sonra videosunu izleyeceğiniz yöntem artık korkmanız gereken bir saldırı türü olmaktan çıktı diyebiliriz.

:: WhatsApp’ta şüpheli bir durumla karşılaştınız mı?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “WhatsApp ve Telegram’da hesaplar tehlikede!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Noldu uçtan uca şifrelem olayı. Herşey hikayeden başka bir şey değil. Yapıldı denen tüm önlemler göz boyama. Herkesin eli herkesin cebinde

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hack yöntemlerinin çoğu bu şekilde zaten. O siyah ekranlardaki kodları televizyonlarda amerikan filmlerinde görürsünüz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece Web kullanıcıları için oluşan bir açıkmı bu?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  şu hackleme işlemindeki basitliğe bak adam küçücük dosya ile hesabı ele geçiriyor bizim bilmediğimiz tespit edilemeyen komplike ne yöntemler vardır güvenlik fln hikaye

Yorum yazın

Geri bildirim