Okunma

WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor!


16 Nisan 2017 Pazar 22:58
WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor!

Windows Phone ya da Windows 10 Mobile kullanıcıları, WhatsApp’ın beta sürümünde oldukça önemli bir özelliğe kavuştu. Görünüşe göre WhatsApp, artık telefon numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki kullanıcılara haber verebilmenizi sağlayacak.

Listenize haber verin!

Öncelikle WhatsApp’ın telefon numaranıza bağlı olması nedeniyle, yeni bir telefon numarası kullanmaya başladığınız anda yaşanan çileyi tahmin etmek güç değil. Fakat bu yeni özellik sayesinde WhatsApp uygulamasının otomatik olarak listenizdeki kişileri uyarmasını sağlayabileceksiniz.

Tabii bu özellik, istenmeyen kişilere yeni numaranın gönderilmesinin de önüne geçmek için çeşitli önlemler almış durumda. Eğer WhatsApp’ın yeni özelliğini aktif ederseniz, karşınıza üç yeni seçenek çıkacak ve bu seçeneklerden ilki tüm listenize yeni numaranızın gönderilmesi olacak.

17-04/17/flint.png

İkinci seçenek ise yalnızca konuşma penceresine sahip olduğunuz kişilere gönderilmesi. Tabii o sıralarda görüşmediğiniz fakat yeni numaranıza erişmesini istediğiniz kişiler varsa, kendilerine bir mesaj atmanız oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Son seçeneğiniz ise hiçbir şekilde başkalarına numaranızın gönderilmemesi. Bu da telefon listesindeki kişilerden kurtulmak isteyenler için ideal gibi görünüyor.

Bu özellik şimdilik yalnızca Windows Phone ya da Windows 10 Mobile kullanıcıları için hazırlanıyor gibi görünse de, bir süre sonra Android ve iOS işletim sistemleri için de kullanıcılara sunulacağını düşünüyoruz.

:: WhatsApp’a eklenecek bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok ilginç .Windows Phone a Microsoft bu kadar destek ***** helal olsun ***** Windows mobile kullanıcısı olarak tebrik ediyorum sizi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun yerine whatsap üzerinden iki hat kullanmayı yapsaydı daha iyi olurdu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Boş güncelleme

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Rehberimde 10 kişi kayıtlı, prensip olarak ailem dışında her formattan sonra sadece beni arayanları kayıt ederim. 5 kişi varmış beni arayan. Az insan çok huzur

 5. SDN Okuru dedi ki:

  windowsphone u böylesine umursayan platformlar kaldı mı ya 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Şu haberden sonra shiftdelete benim için bitmiştir. "WhatsApp'a çok önemli güncelleme geliyor!" hakikaten çok önemli bir güncelleme neden windows diye belirtmiyorsun? İyice clickbait oldu site hadi eyvallah

" WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp’a çok önemli güncelleme geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "