Okunma

Wii 2 Bombası Patlıyor mu?


26 Ocak 2011 Çarşamba 18:00
Wii 2 Bombası Patlıyor mu?

Nintendo, gözlüksüz 3 boyutlu oyun keyfi sunan, portatif oyun konsolu 3DS ile birlikte, konsol sektöründeki iddiasını ikiye katlayacak. Yine de gözden kaçırılmaması gereken bir gerçek var: Xbox 360 Kinect ve PS Move ile birlikte, Wii’nin işi hiç olmadığı kadar zor.

Nintendo Unutuldu mu?

Sektör analisti Michael Pachter, “Nintendo yönetimine saygı duyuyorum ama yalnızca 3DS ile bu iş olmaz. Acilen Wii 2’ye odaklanmak zorundalar. Yeni konsolu piyasaya çıkarırlarsa, ilk Wii’yi emekli etmeleri gerektiğini düşünüyorlar. Bu şart değil ki… Aynı anda ikisini de satabilir. Gelişim doğal bir süreç.” ifadelerini kullandı.

Karşıt Görüşler

Pachter, Nintendo’nun unutulmaya başladığını düşünüyor. Peki gerçekten de öyle mi? İngiliz analist Nick Gibson, tamamen farklı bir görüşte. Gibson, “Evet, aynı anda iki konsol piyasada olabilir. Sony bunu yaptı ve belli oranda başarılı oldu. Lakin, fiyatların çok dikkatli düzenlenmesi gerek. Wii hâlâ çok satıyor, fiyatı 200 sterlin (500 TL) seviyesinde ve büyük kâr ediyor.” ifadelerini kullandı ve sözlerine şöyle devam etti:

“Nintendo neden öyle bir hamle yapsın? Hele hele Kârlar bu kadar yüksekken… Düşük maliyetli ve zekice üretim yapıyor. Bence Nintendo, ilk Wii’de olduğu gibi devrim yapmak ve konsolların geleceğini ortaya çıkarmak istiyor. Devrim sadece ‘HD’ desteği vererek olmaz. Bunu başarmak için önünde yıllar var.”

:: Sizce kim haklı?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wii 2 Bombası Patlıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wii 2 Bombası Patlıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wii 2 Bombası Patlıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "