Okunma

Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor


21 Temmuz 2008 Pazartesi 21:00
Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor
16 yaş ve üzerindeki insanlar üzerinde yapılan bir anket, Wii’nin aile üzerindeki etkisini gözler önüne serdi. GfK NOP tarafından yapılan ankete katılanların %83‘ü Nintendo Wii’nin aile içi etkileşimi artırdığına inanıyor. Aynı konuyla ilgili olarak ikinci sırada %52 ile Sony’nin konsolu PlayStation 3 gelirken, Microsoft Xbox 360 da %49 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Nintendo Hedefe Ulaştı

Wii sahiplerinin yarıya yakını çocuklar ve ebeveynlerin bir arada oynadığı oyunlarla vakit geçirirken, PS3‘te bu oran dörtte birin de altına düşüyor. Wii‘yi en başından beri ailece keyifli vakit geçirilmesi için tasarlanan bir ev konsolu olarak tanıtan Nintendo da bu anlayışı toplum içinde oturtmuş görünüyor. Bakalım Grand Theft Auto: Wii City(!) çıkınca nasıl bu durum devam edebilecek mi?


Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Evet kesinlikle katılıyorum. hatta dizilerden kurtulmak ve ailece etkileşimli bir şekilde vakit geçirmek için ben de önümüzdeki ay seti almayı düşünüyorum. …

" Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wii Aileyi Bir Arada Tutuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "