Okunma

Wii Satışları Yavaşlıyor mu?


29 Kasım 2008 Cumartesi 08:41
Wii Satışları Yavaşlıyor mu?

Nintendo yoğurdun kaymağına doydu mu bilinmez ancak, büyük satış başarısı yakalayan Wii konsolu duraklama döneminin ilk belirtilerini gösterdi. Enterbrain‘in istatistiklerine göre Nintendo Wii, memleketi Japonya‘da ikinci yılında satışlarda %24 düşüş gösteriyor. Bu yılın başına kadar 5 milyon konsolu aylık ortalama 386 bin satışla tüketen Nintendo, ocak ayından bu yana ise aylık 292 bin ortalama ile sadece 2 milyon satış yapabildi. Satışlarda yaşanan bu düşüş, Wii’nin başarısız olduğundan ziyade, artık konsolu satın almayanın kalmadığı şeklinde de yorumlanabilir. Diğer yandan, yıl sonunda yabancıların pek sevdiği Noel hediyelerinde Nintendo Wii’nin zirvede olacağından yine şüphe yok.

:: Nintendo Wii bizde neden bu kadar bilinmiyor?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wii Satışları Yavaşlıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wii Satışları Yavaşlıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wii Satışları Yavaşlıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "