Okunma

Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor


08 Ağustos 2013 Perşembe 18:26
Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor

Nintendo, Wii‘den elde ettiği müthiş kar sonrası büyük bir hevesle piyasaya sürdüğü Wii U‘da hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülen, teknik yönden hemen hemen PS3 ve Xbox 360‘a eşdeğer olarak gösterilen Wii U, Nintendo‘yu zarara sokmaya devam ediyor.

Wii U‘da istediği satış rakamlarına bir türlü ulaşamayan Nintendo, bu yıl ki mali tabloda gösterdiği 387 milyon dolarlık zararı Wii U‘ya bağladı. Wii U‘nun çıkışından sonra yapılan %25‘lik fiyat indirimi bile konsolun satışlarını arttırmayı başaramamıştı.

Nintendo‘nun Wii U‘ya özel olarak piyasaya sürdüğü Mario ve Zelda oyunları da konsolun satış rakamlarını hatırı sayılır bir oranda arttıramamıştı.

Wii U, Nintendo‘nun, Game Cube‘ten sonra en büyük başarısızlığı olarak gösteriliyor.

:: Wii U kullanıyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor”

 1. marancı dedi ki:

  Fantastik bir benzetme

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ps vitanin yaninda çöp

 3. SDN Okuru dedi ki:

  vitanın yanına gelemez. çok tipsiz. o kadar büyklükte ama ufacık ekranı var. parası da çok pahalı.. fuzuli yani. tabi kimse almaz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gamecube tanrıydı, haddinizi bilin, onun için ben ps3ümü ve wiimi sattım, sadece şaka yapıyorum, hiçbir işe yaramaz birşeydi…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş dogru yazmış. Uçmayı ögrenmesi lazım 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ağziye sağlık

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçekten yerinde bir fıkra olmuş 🙂

 8. Ben Kenobi dedi ki:

  Wii U’ya özel olarak sürdüğü Mario oyunuymuş…
  Zihniyete bak, bunlar çok yanlış anlamış bazı ş***** />
  Söylemek istemiyorum ama birşeylerin bir şekilde gelişmesi her zaman o şekilde gelişeceği anlamına ***** />
  Daha iyi bir fıkra anlatayım ***** />

  bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç i*nelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor. bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç i*nelik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. tilki kargaya sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince karga da "madem uçmayı bilmiyorsun ne diye i*nelik yapıyorsun" der.

  Burada kargayı Xbox360 ve Playstation 3 tilkiyi ise Wii U olarak düşünebiliriz.

" Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wii U, Nintendo’yu Zarara Uğratıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "