Okunma

Wii’de At Koşturmaya Hazır Olun


16 Ağustos 2009 Pazar 07:12
Wii’de At Koşturmaya Hazır Olun

Oyun dünyasının şüphesiz en yaratıcı firmalarından biri olan Nintendo‘nun yeni fikirlerinin ardı arkası kesilmiyor.
Firma geçtiğimiz perşembe günü, yarış oyunlarında kullanılan direksiyon kumandası benzeri fakat araba değil binek hayvanlarını sürmek için kullanılacak bir kontrol cihazının patentini almak için başvuruda bulundu. Nintendo’nun bu kontrol cihazının çoklu kontrol bileşenlerinden mi oluşacağı, yoksa rodeo cihazı gibi tek parça mı olacağı henüz belli değil.


Nintendo’nun yeni kontrol cihazı oyunseverler tarafından merakla bekleniyor.

Firmaya yakın bir kaynak tarafından yapılan açıklamada ise daha gelişim aşamasında olan ürün için Nintendo’nun kafasında bir takım soru işaretleri olduğu belirtiliyor. Firmadaki kimi tasarımcılar cihazın boyutlarının gerçek bir binek hayvanının boyutlarına yakın olması gerektiği görüşünü savunuyorlar, Nintendo ise kontrol cihazının hem küçük çocukların hem de yetişkinlerin kullanımına elverişli ölçülerde olmasına çok önem veriyor.
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wii’de At Koşturmaya Hazır Olun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wii’de At Koşturmaya Hazır Olun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wii’de At Koşturmaya Hazır Olun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "